Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Aydınlık Gazetesi


‘İNSAFINIZ KURUSUN’

Antalya’nın Manavgat’ındayız iki günlüğüne, burası da cennet sınıfındandır.

Sabahın erinde uyandım, bilgisayarda “göktengelen”den gazetelere bakmaya başladım ve yumruk gibi bir başlık indi gözüme sekiz sütun:


MUHAMMET! MEHMET!

Muhammet yanarak öldü Van ellerinde!

Ey bin molla alıcısı bakan Bozdağ, Muhammet çocuk deprem yerinde çadırda uyuyordu, bir daha uyanamadı, çıkan yangında kül olup gitti!

Ey bin


GÜLENCİLER ALEVİLERİ PARÇALAMA HAİNLİĞİ İÇİNDE!

Akıl almaz bir haber, şuna bakar mısınız:

“DİYANET’TE MELE DÖNEMİ/1000  KİŞİLİK DİN ADAMI KADROSU AÇILDI/BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ, DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNDE  VATANDAŞLARIN DİN K


AVUSTRALYA ELLERİNDE GAZİ MUSTAFA KEMAL

Tire’de keçeci Arif ustanın yapım yerine girdik aynı zamanda keçe ustası Filiz Otyam’la... Yerde, özel serilmiş keçeler üzerinde siyah elbiseli bir bayan keçe çalışıyordu, Avustralya’dan gelmiş! Çalıştığı yünler değişik... Arif ustanın dediğine göre bunları kendi Alpaka’larından alıyormuş.


NEDEN ŞU 45 AYDIR “İÇERİDE OLMANIN ESBAB-I MUCİBESİ?” VE YETMEDİ Mİ BU ZULÜM?

“Tevkifatlar” dökümüdür ey millet, yüreğine kazı:
1-12 Mart 1971 darbesinden sonra Mayıs 1972’de tutuklandı TİİKP davasının 1 nolu sanığı olarak yargılandı. Mamak’ın “arka hücreleri”nde kaldı. Temmuz 1974’de 26 AY sonra tahliye oldu (Ey millet, ey millet!) 


NASIL RÜYA BU? BAŞBAKAN 4 AYDIR TBMM’YE İKİ KERE UĞRUYOR! BUNU SÜRDÜRÜNCE, TBMM BAŞKANI DA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) BAŞKANI OLUVERİYOR!

Hayırlara vesile olur inşallah, ne diyeyim başka? Yeni Antakyalı komşunun yaptığı, etrafı marul, domates, roka süslü çiğköfteyi akşam akşam “götürünce” gördüğün rüyalar da böyle olur vesselam dedim kendi kendime!


‘UY BABO(*) BİZLERİ UNUTMA GAZATACI BEG... BİZLERİ UNUTMA...’

“Satarım bu canı da beslerim seni, 
Çıkarım dağlara da kurt yesin beni” (**)

23 Ocak 1961 
‘BİR ACAİP VALİ’

“Van Valisi Fikret Ersanlı’ya bir nezak


MÜJDELER OLSUN, AZİZ BAŞVEKİLİMİZ TAYYİP BEY’İN 200 MİLYON DOLARLIK 7. TAYYARESİ TECRÜBE UÇUŞUNDAYMIŞ!

“...Kürdistan’ın güneyinde federe bir devlet kurmuşuz...
İşte barbar düşmanlarımızı çileden çıkaran budur.
...Türk barbarları kuduradursun, Başkan Barzani demesi gerekeni söylemiştir, sözlerinin arkasında olduğunu teyit etmiştir.
...Kürt milleti, Başkan Barzani’nin arkasında olduğunu beyan etmiştir. 


EY SEVGİLİ ATATÜRK’ÜM, ŞU İKİ İMAM HATİPLİNİN ETTİĞİNE BAKAR MISIN VE DE HALKIN?

Ey bu canın, canından çok sevdiği Gazi Mustafa Kemal Atatürk...

Sen unutulmazlar alemine göçtükten bir yıl sonra ülke büyük bir deprem felaketi yaşadı, Erzincan’da kırk bine yakın yurttaşımızı kaybettik... Ülke deprem hattı üzerinde, ara sıra acılar yaşanıyor.


DİKKAT DEPREM KONULU FOTOSU VAR!!!!!

Tüm okullar, öğrenci yurdu yerle bir, hele onlar hele onlar! Gençlerin, ışık saçan kadınlı erkekli öğretmenlerimizin/ katilleri kim/ kimler? Bunlar da mı toprak altında saklanacak? Bunları ortaya çıkarmayanlar geceleri nasıl uyuyacak ve insan yüzüne nasıl bakacak?