Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.


Anasayfaya dönmek için tıklayınız

Fikret Otyam'a sevdiklerinden mesajlar...


Tarih :  22.02.2023     Kimden :  KONUK (Nail DUMAN)

Çok Çok çok sevdiğim bir sanatçı idi.Sevdiği renkler bolluğunda ışıklar İçerisinde huzuru dolu olarak uyusun.

Tarih :  21.02.2020     Kimden :  ÇİĞDEM Yilmaz

Ben Mimarım. Fikret Bey'in Aksaray'lı olması ayrıca resimlerindeki Anadolu Kadınları tasvirleri, bende hayranlık uyandırdı. Gerçekten tanışmayı çok arzu ederdim. Ben de Nevşehir'de, Kapadokya'da adına bir Müze olmaması çok büyük bir kayıp. Eğer böyle bir düşünceniz oluşursa, gönüllü olarak yardımcı olmak isterim. Bölgemize gelen turistler de Fikret Otyam'ı tanır. Zaten dünya çapında, çok özel bir Sanatçı. Kendisine ait bir Müze açılması Kapadokya'da, bizlere onur verecektir.

Tarih :  04.11.2019     Kimden :  Sinan Öner

Merhaba Değerli Filiz Otyam, Fikret Otyam'ı ve sizi özlediğimi fark ettim az önce, Urfa türküleri eşliğinde sayfalarınızda dolaştım, fotoğraflarınızı seyrettim. Yıllardır sizi ihmal etmişim! Birkaç yıldır Ankara'dayım, Mersin'den taşındık. Fikret Otyam'la, 1984 yılında, Mersin'de açtığı sergide tanışmıştık, ben 13 yaşında idim, Fikret Otyam bana çay söyledi, bir saat sohbet ettik. Sonra da, İstanbul'da açtığı sergilerde çok defa ziyaret ettim Fikret Otyam'ı, sizi sergilerinde eserlerinizle görünce sevindim. En son, 2003 kışında, Beyoğlu'nda akşam yürürken, Tünel'deki Ziraat Bankası Sanat Galerisi'nde serginizi gördüm, galeriye girdim ki, siz oturmuşsunuz, beni görünce gülümsediniz, sevindiniz, Fikret Otyam biraz kızdı bana : "Neredesin?! Bu saatte Beyoğlu'nda yalnız başına?! Serginin son günü yetiştin, son dakikada, resimleri topladık gidiyoruz, neyse, salonda birkaç resim var, bir gör!" Sizi açtığınız sergilerle görmek hoşuma gidiyordu. Yıllarca, Mersin'de, TV'lerden, gazetelerden, ya da web sayfalarından sizi izledim. Geçenlerde, Turhan Selçuk'u anmak için Hacıbektaş'a gidince, Eşi Ruhan ve Kızı Aslı ile hiç ayrılmadık neredeyse, sizi de sordum Ruhan Hanım'a, sevindi, "görüşürseniz selâm söyleyin, beni tanırlar, çok sevdiğim bir ailedir!" dedim. Fikret Otyam da, Turhan Selçuk da, hiç unutulmaz sanatçılardır. Size teşekkür ederim, çünkü siz, Filiz Otyam, çok iyi bir Eşsiniz, "çocukça" bir kutlayış belki, sizi bu Eşliğinizden dolayı kutlamak geliyor içimden. Keşke, ben de size resimler yapsam daha çok, şiirler yazsam, romanlar yazsam! Ailenizi çocuk yaşta tanıdığım için mutluyum! Ankara'ya gelirseniz görüşebiliriz, bir kafede çay-kahve içeriz önce, sonra bir sergiyi dolaşırız, sonra da bir yemek yeriz, Fikret Otyam'ın Ankara'daki hatıralarından bahsedersiniz bana. Sevgiler, saygılar. Sinan Öner Tarihçi, Şair, Çevirmen,

Tarih :  23.12.2018     Kimden :  harun polat

merhabalar, ben bir karış toprak için kitabında bulunan fotoğraflar için yazıyorum. Yaşanmış olay bizim köyde geçmektedir. Ve o döneme ait sadece 1 kitap orijinali elimde bulunmaktadır elimde bir kaç tane o döneme ait fotoğraf daha bulunursa onları ömrümün yettiği kadar saklamak istiyorum her şey için teşekkürler. Saygı ve rahmet ile anıyorum sizi büyük yazar..

Tarih :  18.10.2018     Kimden :  Gökmen ölçer

Ben büyük ustayı 11 yaşında ağlama anam kitabıyla tanıdım ve yazılarına hayran oldum. Buradan büyük ustayı saygı, sevgi ve özlemle anıyorum

Tarih :  04.05.2017     Kimden :  Zeynep B

Daha çocukken, 10 yaşındayken tanımış olduğum büyük usta. Bir bilge daha göçtü bu dünyadan fakat geride bıraktıkları ile gelecek nesli aydınlatacak olan güzel insan.

Tarih :  03.05.2017     Kimden :  metin eryol

Ustanın katıldığı beyaz şovdaki söylediklerini dinlemek istiyorum selamlar

Tarih :  11.06.2016     Kimden :  Çınar Arat

Merhaba ,""Kara sevdam Anadolu"" kitabını satın almak istiyorum bulamıyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür eder,saygılarımı sunarım.

Tarih :  04.05.2016     Kimden :  Yağmur Sönmez

Merhabalar, öncelikle size ulaşmak benim için çok önemli olduğunu söylemek isterim. Sevgili Fikret Otyam'ı özlemle anıyorum ve çok seviyorum. Adına müze açılacak olması beni çok mutlu etti, hemde bağlı bulunduğum semtte; Maltepe.. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji mezunuyum ve müzeye hemen başvurdum Maltepe Belediyesine gidip özgeçmişimi teslim ettim ve araştırmalarım sonucu Sevgili Döne Otyam'a ulaştım. Bana referans oldu bu sebepten yazıyorum.Çok teşekkür ederim. Mailime cevabınızı bekliyorum.

Tarih :  26.01.2016     Kimden :  Mutlu erbay

Sayfanızı çok beğendim