Basında Fikret Otyam

Fikret Otyam’dan bir günlük eğitim

08.01.2014

Fikret Otyam’dan bir günlük eğitim Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Resim Bölümü Başkanı Prof. Sadettin Sarı, AÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Murat Karaöz, doktora ve yüksek lisans öğrencileri ve Halka İlişkiler ve Etkinlikler Koordinatörü Leyla Pamir Kumbul ünlü Ressam Fikret, Filiz OTYAM’ların evine misafir oldu.

Resim atölyesinde konuk olan sanatçılar ünlü ressamdan anılar dinleyerek resimleri hakkında bilgilendiler. Çalışma yöntemlerinden, resimlerindeki esinlendiği olayların çıkış noktasından bahseden Fikret Otyam, evinin duvarlarını adeta sanat müzesine dönüştürdüğü eserleri hakkında bilgi verdi.

Ünlü sanatçının eşi Filiz Otyam’ında dokumaları hakkındaki anekdotları çok ilgi çekiciydi. Prof. Sadettin Sarı, “Sanata emek vermiş, önemli değerlerimizi öğrencilerimizle buluşturmanın ve onların sanat tecrübelerinden faydalanmasını sağlamanın biz akademisyenlerin görevi olduğunu düşünüyorum. Sanattaki farklı bakış açılarını yaşarken, birçok ünlü ressamı ziyaret etmeye devam edeceğiz” diye konuştu. 14.01.2014 

Kaynak: http://www.bizimantalya.com/haber-45622-Fikret_Otyamdan_bir_gunluk_egitim#