Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Yeni Türkiye’den son örnek

27.09.2014

KORKUNÇ/AKIL ALMAZ Bİ HABERDİ:
ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NDE 
‘ATATÜRK’ ADI SİLİNMİŞ!
nkara Büyükşehir Belediyesi artık resmi evraklarda Atatürk Orman Çiftliği ismini kullanmıyor. AKP Belediye Meclisi’nin LPG istasyonları ile ilgili hazırladığı 12 Eylül tarihli belgede ‘Atatürk Orman Çiftliği’ yerine ‘Yenimahalle Orman Çiftliği’ ismi kullanıldı.”
Bu birinci sayfadan duyuru, devamı 7.sayfadan altı sütun başlığı ise aynen şöyle:
‘BELEDİYE, YASA DIŞ KARARLA ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ’NİN İSMİN YENİMAHALLE ORMAN ÇİFTLİĞİ YAPTI...
GÖKÇEK ATATÜRK’Ü SİLDİ’
Ve herkesin tanrısına bin şükür meğer “BELEDİYE ATATÜRK’Ü ‘SEHVEN KALDIRMIŞ!” (Gazete Haberi)
İyi mi? Böyle ‘sehven’e kurban olam!
Çünkü, Atatürk Orman Çiftliği Ankara’nın batısında, bu satırların yazarının doğduğu 1926 yılından bir yıl önce Gazi Mustafa Kemal’e armağan edilmiş arazi üstünde Ata’nın talimatı ile kurulan ve Türk tarımına öncelik eden çiftlik bu...
AH GÜZEL ATAMIN SAĞLIĞI İYİ DEĞİL!
Bu eşsiz insan ileride neler olacağını bildiği için 1937 yılında hazineye bağışlar... Günümüzde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tüzel kişiliğe bağlı bir kuruluş olarak faaliyetlerini sürdürüyor.
1992’de 1.DERECEDE SİT ALANI...
1992’de 1. derece SİT alanı olarak tescil ediliyor. Lütfen dikkat edin bu arazi Ankara’nın en büyük yeşil alanı olan çiftlik arazisi içinde en büyük hayvanat bahçesi, Ata’nın Selanik’te doğduğu evin bi benzeri, tarihi Karadeniz Havuzu ve Devlet Mezarlığı gibi ziyaret alanları bulunuyor.
1.DERECEDE SİT ALANI!
1. derecede SİT alanı deyip geçmeyin, özetle, çivi çakamazsınız...
Bu çivi bile çakılamayan 1. derecede SİT alanında 29 Ekim Cumhuriyet kutlamasında yani bayramında bi Sarayın büyük törenle açılışı var!
1. derecede SİT alanında bu saray nasıl yayıldı, alana? Lütfen bana sormayın ola ki sizi yanıltmış olabilirim, size bi adres vereyim, TBMM Sayın Başkanı ayrıntılı bilgi verir.
Anımsatayım, İmam Hatipli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yine İmam Hatipli can yoldaşı Cumhurbaşkanı Gül’ün o makamı kendisine bırakacağını biliyor ve bir takım faaliyetleri oluyordu. Örneğin nice kalem değmiş 1. dereceden SİT sahası olan yeşilliğe nasıl olurlara boş verip bi Başbakanlık konutunun temelini atmıştı, bağırış/haykırış nafile...
EN ÖNEMLİ BAĞIŞ: TARİHİ ‘ÇANKAYA KÖŞKÜ’NÜ YENİ CUMHURBAŞKANI OLARAK BAŞBAKANI AHMET DAVUTOĞLU’NA BIRAKTI!
Evet her yeriyle tarih olan, yıllarca Atatürk’ü barındıran evet her yeriyle tarih olan Çankaya’dan hınç alırcasına bunu yapmayı reva görmüştü!
UNUTULMAZHİZMETLERİNDEN...
Yazmaya doyamıyorum büyük, tarihi buyrukları var, örneğin İstanbul Çamlıca tepesinde neredeyse Güney ve Kuzey kutbundan görülecek o müthiş cami yapımı.
Hele o, hele o havalimanı? Neredeyse dünyada eşi menendi olmayan havalimanı...
Adı mı?
RTE...
AK SARAY... AK SARAY
Atatürk Orman Çiftliği yeşil arazi üzerinde sayın baylar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın zevklerine göre inşa edilen ve AK SARAY adı verilen “Saray” hakkında biraz bilgi:
‘TUVALETLER BİLE İPEKLİ DUVAR KAĞIDI İLE KAPLI!’
“... Mimarlar Odası’na mektup gönderdiğini söyleyen Mimar Candan mektubu basın mensuplarına okudu. Mektupta, ‘Bugün öğlen iki saatimi Başbakanlık binasında geçirdim, ancak iki saatte binayı gezebildim, gördüklerime inanamadım. Tuvaletler bile ipekli duvar kağıdı ile kaplı.
Mimari olarak çok kötü. Binanın sağında rezidans, solunda dört minareli 3 bin kişilik camii yapılıyor.”
Candan, “Halkımız yoksulluk nedeniyle ve maden ocaklarında Yaşam Odası olmamasından ölecek, siz tuvaletlerinize bile ipekli duvar kağıtları yaptıracaksınız. İşte yeni Türkiye bu’ dedi.”
YENİ TÜRKİYE’DEN SON ÖRNEK, KIZ ÖĞRENCİLER ON YAŞLARINDA BAŞINI ÖRTECEK!
Yetti mi?
Yetmedi.
‘LAİK VE BİLİMSEL EĞİTİME KİNDAR DARBE: TENEFFÜSTE MESCİDE’!
Şimdi ilgililere bi sorum var:
43 SUBAYIMIZ BİRİLERİNİR REHİNE Mİ? ELBETTE HAYIR.
zaman bu yurtseverler hâlâ neden içerde?
EY ANKARA... EY ANKARA... LÜTFEN ARTIK UYANIN... SÖZÜM ATATÜRK HAVALİMANI 
ÜZERİNE/ÖNEMLİDİR...
Cumhuriyetin ve aydınlanmanın kazanımlarını koruma çabası içinde olduğumuz bu dönemde, medya, STK, üniversite ve tüm diğer mecra ürkütücü bi sessizlik ve suskunluk içindeyken, Atatürk Havalimanı’nın adının değiştirilmesine karşı duran bi kampanyayı duyurmayı kabul etmemiz son derece değerli bi destek olacaktır.
Kampanyayı gerek imza vermek, gerekse yaygınlaştırmak büyük bir hizmet olacaktır...
Ne duruyoruz?
Kampanya linki şöyle:
http://www.change.org/yok-edilmesine-dur-de
Antalya Toroslar Beydağları Geyikbayırı köyü
24.Eylül.2014   

Kaynak : Aydınlık Gazetesi