Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Ülkenin kaderi 12 Haziran'da belli olacak, ya ak ya kara!

28.05.2011

CUMHURİYETİMİZİ SEVİYORSAK 12 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE CUMHURİYET GÜÇBİRLİĞİ ADAYLARINA OY VERMEK VATAN İÇİN ÖDENMESİ GEREKEN BİR BORÇTUR

Ülkenin kaderi 12 Haziran'da belli olacak, ya ak ya kara!
İktidar olduklarından bu yana Gülgiller ve Erdoğangillerin cumhuriyeti, neredeyse cüppe giyecekti ki 12 Haziran genel seçimleri geldi!
Bu tarihi de onlar seçtiler!
Hazırladıkları tarihte, onlar için “muhakkak götürülmeli” demeyi isteyenler ne yapacak ?
Yahu, ne mi yapacak, yapacakları şu; sandık başına gidip onların gitmesini sağlayacak yere damgayı basmak... Bu basma muhakkak, ama muhakkak “hayırlara vesile olacak” yere olmalı.

Kopya vermek gibi olmasın ama şu yazımda vereceğim azıcık bilgi, “hayırlara vesile olacak” cinstendir “diye düşünüyorum”.
Örneğin bu yurt için, yurdun insanı için saçlarını, içinden lağım sularının akıtıldığı mahpushane koğuşlarında ağartan, İşçi Partisi Genel Başkanı Devletler Hukuku Doktoru Doğu Perinçek“Gâvurİzmir!” 2. Bölge’den Cumhuriyet Güçbirliği Bağımsız Milletvekili adayı. Yani, "birilerinin" buyruğuyla neredeyse üç buçuk yıldır Silivri çağdaş zindanında, sevdiğimiz, saydığımız çok özlediğimiz vefalı dostumuz, arkadaşımız için “yetsin bu zulüm bu işkence” diye haykırıyorum/ haykırıyoruz İzmir 2. Bölge’de oy vereceklere... Onurlu bir milletvekilleri olacak...
Bunları yazarken bir yerden aynı istek. Gazetemizin geçtiğimiz Çarşamba günkü altı sütunluk manşetini anımsayalım:
“PERİNÇEK’Lİ MECLİS EMEKÇİNİN YARARINA
Türk-İş 3.Bölge Temsilcisi Mustafa Kundakçı: DoğuPerinçek ve Yaşar Müjdeci’nin Meclis’e girmesi emekçilerin hayrına olacaktır”
İnsan haklarının da. 
Ülkede barışın/ kardeşliğin/ birlikteliğin/ adalet ananın/ aydınlığın/ aydınlatmanın ve “hayırlara vesile olacak” tüm güzelliklerin de...
Kopya vermek gibi olmasın ama Emekli Orgeneral Çetin Doğan da İstanbul 2. Bölge Bağımsız Milletvekili adayı. Sevgili “Doğan Paşa” İstanbul 2. Bölge’deki canlara emanet...

Büyük bir emanet de Antalyalılara!

Silivri zindanının ısmarlama sakinlerinden Emekli Albay Hasan Atilla Uğur da bizim Antalya’ya emanet. Uğur Albay’ın kapı kapı dolaşacak durumu yok, neredeyse otuz beş yıldır Antalya topraklarında yaşayan bir can olarak umudumu yitirmedim, yanılmamayı göktanrıdan dilerim vesselam!
Tarihi Aydınlık Dergimizin Genel Yayın Yönetmeni DenizYıldırım arkadaşımız, yine “birisinin” emriyle Silivri zindan sakini edildiydi, ey İspartalıcanlar bizim Yıldırım size emanet, güllü kalın.
Gazeteci/ televizyoncu arkadaşımız Tuncay Özkan da “birisinin” buyruğuyla Silivri Zindanı sakini edildi, ey İstanbul 1. Bölgede yaşayanlar Tuncay sizlere emanet... Bitmedi, ya CHP’nin Zonguldak 1. sıra adayı birilerinin ettirmediği zulüm kalmayan Prof. Dr. Mehmet Haberal... Uzun yıllar ameliyat masasından onu TBMM'de masada görmek yurt için büyük kazanç olacak ey Zonguldaklı canlar…
Silivri sakinlerinden Korgeneral Engin Alan, MHP İstanbul 1. bölge 1.sıra adayı...

O kitabı yazar mısın?

Dedi “birisi” Emniyet Müdürü Hanefi Avcı da Silivri zindanında aldı soluğu, şey aldı değil aldırıldı soluğu! İstanbul 3. Bölge Bağımsız milletvekili adayı. 3.Bölgeyi göreceğiz 12 Haziran'da...

Ey bu canın bin yıllık dostu Oktay Akbal ne diyor bakar mısınız?

Eski ekmek teknem Cumhuriyet Gazetesi’ndeki yazısından bir bölümü, yazıma “Onur Konuğu” olarak alıyorum: 
“SANDIĞA GİDECEK YURTTAŞLARA ÇAĞRI: 
“…Oy ziyan olmamalı. Yüzde 10 barajı yürürlükte olduğu sürece büyük çoğunluğun oyu çöpe gidecek. Çare ne? Bağımsız adayların, TBMM’de yer alması! 
Yalan yanlış suçlanan insanlar 4 yıldır bir sonuca varamamış duruşmalar, hücrelerde, koğuşlarda acılar çeken askerler siviller! Bütün bu yanlış işlere son vermek Güçbirliği’nde toplanan gerçek yurtseverlerin direnişine bağlı!” 

Yürekten katılıyorum ve inanın yıpratılmakta olan ordumuz bile rahatlayacak... 

Ordu dedim de! 

Şu, Türkler 1.5 milyon Ermeni’yi şu kadar da Kürdü öldürdü deyince karşılık olarak Nobel ödülü ile doyurulan Orhan Pamuk adlı herif-i naşerifinyeni mutluluğuna bakın:
“...Başbakan ordunun gücünü zayıflattı bu yüzden mutluyum!”
Hay kafasına mutluluğu düşesi adam, yarın Ataya da dil uzatırsa neden şaşmalı öylesine pamuk ! 

Ordu düşmanı Pamuk! 

“Mutluluğunun” yanıtı şöyle: 
“Pamuk’un ordu düşmanlığını yanıtlayan Güçbirliğiadayı komutanlardan: 
OYUNU BOZ ASKERİNE SAHİP ÇIK 
Pamuk’a yanıt emekli Korgeneraller Müjdeci ve Karakuş’tan geldi Pamuk’un ABD görevlisi olduğunu söyleyen komutanlar "Ordu her zamankinden daha güçlü” dediler ve mutluluğunun içine ettiler vesselam!

Kaynak : Aydınlık Gazetesi