Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

TSK'yı yok etme fetvaları

03.06.2011

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ “YOK ETME FETVALARINA” KİM DUR DİYECEK?
BU NASIL ORDU  Kİ  YEDİ SEKİZ YILDIR BİR DARBE YAPAMAMIŞ!


1- ÜNİFORMALI ORGENERAL BALANLI DA “5.ORDU”DA!
2- “5.ORDU”NUN TEK EKSİĞİ ARTIK GENELKURMAY BAŞKANI!
3- ALEVİ DEDESİ ALİ BEKTAŞ: "GELİN GÜÇBİRLİĞİ’NE DESTEK VERELİM" DİYOR. EYVALLAH ERENLER...
ERDOĞAN, ÇORUM MİTİNGİNDE YİNE ALEVİ CANLARI AŞAĞILADI! BUNU BİLEREK Mİ YAPIYOR?

1950 yılından beri elim kalemli.

1950 yılından bu yana, ilk kez neyazacağımı, hangisini yazacağımı şaşırdığımı saklamak istemiyorum! Bu üçüncüyırt/ bozum! Dördüncüsüne başlayıverdim!
Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Balanlıda mahkemece “Silivri 5.Ordu” ya atandı!. Böylelikle(1), Türk Silahlı Kuvvetleri’nden bir saygın Orgeneral üniformasını çıkarıp sivilleri çekti mahpushaneci edildi, iyi mi?
Böylelikle (2), Ağustos ayında Hava Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Balanlı artık “mahpushaneci!”
Yurdumun değerlerinden salt Fethullah tarikatı mı var sanırsınız, haşa, bir de Menzil’ilimiz var ki gayetnem kuvvetli ve dahi gayetnemkudretlidir! 
İşte gayet kuvvetli ve dahi gayet kudretliliğinin belgeseli: 
Şu şey var ya Balyoz, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral  Bilgin Balanlı’ya da erişmiş, üstelik Balanlı jetle havada, gel de şaşma! Meğer Balanlı1’inci Hava Kuvvetleri Komutanlığı yaptığı dönemde, güzel Adıyaman’ın büyükdeğerli kuruluşlarından “Menzil” tarikatımızın Eskişehir yerleşkesi Sivrihisar Bilvanis Çiftliği’nde olanları, RF4 keşif uçaklarıyla keşfetmeye/ incelemeyeve dahi havadan bakarak kimlerin ne yaptığını görmeye çalışmış ki bunun bir adı da ” irticai faaliyetleri” havadan da izlemektir ey kari. Nihayet harekete geçilmeye sıragelmiş, 2007'de düğmeye basılmış. Düğmeye, özellikle sağ elin işaret parmağıyla basılır, kimi basma hayırlara vesile olur kimi olmaz! 
Tam düğmeye basılmış ki gaipten bir ses o anda “durduruuun” “fetvasını” vermiş!. İşte böylece irticai faaliyetleri durdurma çabaları için hayırlara vesile olamamış, irticai faaliyetlere devam için hayırlara vesile olmuştur!
Derken biyerlerden yine kuru belgeler peyda olmuş, iş bu belgeler üzerine savcı Hüseyin Ayar, Orgeneral sayın Balanlı’yı çağırıp üç saat sorguladıktan sonra, atamasını Silivri 5.Ordu Hasdal karargahına yapmış yüce mahkeme de atamayı gerçekleştirmiş, iyi mi?
Böylelikle omuzları Orgenerallikle kabarık Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir mensuba daha “mahpushaneci rütbesi”ni de alıp ülkemiz tarihine geçmiştir.
İş bu yazımı yazarken öğrendim ki, geceyi mahpushanede geçiren Balanlı, rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmış...
Gece rüyamda gördüm, meğer tüm bunlar Balanlı’yı Hava Kuvvetleri Komutanı yaptırmamak içinmiş, hayırlara gele...


Bakın şu güzel rastlantıya!


Balanlımahpushaneci edilirken, Harp Akademileri’ndeki mezuniyet törenine çağrılı olan bayGül, nedense 48 saat önceden gelemeyeceğini bildirip, Hayrünnisa hanımefendi ile özel tayyarelerine atlayıp günübirlik Türkmenistan’a, sanki ayraniçmeye gitmemişler mi?
Böylelikle Gülgillerin Türkmenistan’ı ziyaret adedi 4 oluvermiş, darısı 5 rakamına...


Türk Silahlı Kuvvetleri'ni 'yok etme fetvaları'na kim dur diyecek?


İllallah şu yaştı kurudu gizli belgelerden, hepsinin ucu ayan beyan hükümeti devirmeye dayanıyor! Kim yapacakmış bunu, yedi yıldır çaba gösterip de yapamayan dünyaca ünlü şanlı ordumuz/ Türk SilahlıKuvvetlerimiz!
Fetvalar ardı ardına, Silivri zindanı, Hasdal şubesi, gün gün Türk Silahlı Kuvvetleri'ne dönüştü/ dönüştürmeler gün gün oluyor, göz göre göre! Fetvaların amacı Türk Silahlı Kuvvetlerini yıpratmak/ yok etmek!     


Yıllardır Aydınlık'çıyım


Aydınlık şimdi çarşaf gibi, kocaman... Aydınlık gazetemizin Perşembe sayısında Aydınlık Dergimizin kapakları vardı dört adet... İlgili başlığına birkez daha bakalım:
“ORG. BALANLI TERTİBİ: AYDINLIK ‘HEDEF TÜRK ORDUSU’ DEMİŞTİ”
Gözlük rağmına iyigöremeyenler için, masamda çok ışıklı, çok kocaman büyüteçli bir lambam var. Kapaklardan ilkiniokuyup yazıyorum:
Doğu Perinçek: Genelkurmay Başkanı’na İnsan Hakları Nişanı Verilmeli
Vatanseverlik suç, bölücülük serbest
ORDUYU
TASFİYE 
HAREKÂTI
6 Aralık 2009”
“Yerimdentasarruf” için diğerlerinin ana başlıklarını yan yana yazıyorum, iyi mi?
“Türk yargısı yok, F Savcısı var! TÜRK ORDUSU’NA ABD-İSRAİLDARBESİ” (Buradaki F bu cansa ‘edepsiz alçağım’)
“Vahdettin ‘in II.Ergenekonİddianamesi
“PKK TANIK TSK SANIK”/ (15 Ocak 2009 )/ “ERGENEKON DARBECİLİĞİYLE SUÇLANAN 15 KOMUTAN" (25 Mayıs 2008)
Kimin zamanında oluyor bunlar, Gülgiller ve Erdoğangillerin zamanında!


Alevi önderi yani dedesi Ali Bektaş candan çağrı:


Alevi dedesi Bektaşcan, "Perinçek ile Müjdeci parlamentoda yurtsever, Atatürkçü Alevilerin de sesi olacaktır. Ben de İzmir’deki Alevileri örgütleyip bu yapılanma içerisinde yer almaları için her türlü çabayı göstereceğim” demiş.
Eyvallah dede, aşk ı niyaz ile.


Alevilerin harman olduğu Çorum'da Başbakan İkinci kez Alevileri aşağıladı!


Başbakan Çorum mitinginde Çorumluları övmüş, "Millet olarak Çorum’la, Çorum’un yiğitliğiyle, mertliğiyle, gözü pekliliğiyle her zaman gurur duyduk, nasıl ki Çorum butopraklardan yetişmiş Akşemsettin Hazretleriyle, EBUSSUUT EFENDİ’yle Koyunbaba’yla, İskilipli Atıf Hoca’yla gurur duyuyorsa, bizler de Çorum’la gurur duyuyoruz... Biz sizlerle gurur duyuyoruz.” demiş!


Gurur duyduğu Ebusssuut Efendi Hazretleri...


“…Kanuni döneminin (1520-1574) ünlü Şeyh’ül İslam’ı
Ebussuut Efendi’ye sorulur:
“Kızılbaş tayfasının dini kanunlara göre öldürülmeleri helâl oluponları öldürenler gazi ve onların ellerinde ölenler şehit olurlar mı?
El cevap: Olurlaaar, bu bir din savaşıdır, en büyük şehitliktir.
Soru: Fesat(Kızılbaş) toplantısında çalgı çalan Zeyd’in çalgısını Müslüman Amr vurup parçalasa ne yapmak iktiza eder?
El cevap: Büyük bir sevaba uğrar. O bozguncu aletin ağaçtan yapılmış olması durumunda bile bedelini ödemesi gerekmez”(*)
Hazret, fetvalarında eski suçlamaları devam ettiriyor: “...bu tâifenin kıtâli sair kefere kıtâlinden ehemdir” yani önemlidir buyuruyor,”… hızını alamayarak Hallac-ı Mansur, Şeyh Bedreddin gibi Alevi düşünce önderleriyle Yunus Emre gibi Alevi ozanlarını da, aradan yüzyıllar geçmesine rağmen yeniden yargılayıp, şer’i ahkâma göre mahkum ediyor.(**)
Bakın altı yedi yaşlarımda, babamın buyruğuyla eczanemizin önündeki köy pazarından bir cinğil (kalaylı kap) yağ alırken, rahmet ve saygıyla andığım müezzin İbrahim Efendi amca kolumdan yapışıp ora aksanıyla “nörüyon yeğenim bunlar Kızılbaş, kestikleri yenmez, mekruhtur” benzeri sözlerle o Kızılbaş köylüden yağ almamı engellemişti. Bu, o yaşta yüreğime işlemişti, ta oyaşta onlara doğru gitmeye başladım, evet bu cana bu yolu açan İbrahim Efendiamcayı her zaman şükranla andım.
“...İster okla, ister mızrakla, isterbıçakla olsun Alevilerin kestiği mekruhtur” buyuran Şeh’ül İslam Ebussuud Efendi Hazretlerinin, kahrolarak yazıyorum “..elimize geçirdiğimiz Alevi kadınlarına ne yapmamız iktiza eder” sorusuna “Elcevap: belinize kuvvet” buyurur.
Çorumlu Alevi canlara bu adamı övüyordu imam hatipli Başbakan Recep Tayyip Erdoğan!
Bunu, Anayasa yoklaması konuşmasında da yapmıştı, acep nedendir.


"Edepsiz alçak"


Bu kibar sözler, Kasımpaşa doğumlu, Kasımpaşaspor eski oyuncularından halen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na!
Kılıçdaroğlu nitsin, kısaca yanıtlamış:
“O, KENDİNİ TANIMLAMIŞ”
İmam hatipli Başbakanıma  birşeyler oldu, yorgunluktan olsa gerek, çok önemli bir tanrı buyruğunu bile unuttu, o buyruk ne mi:
"ÖLÜLERİ HAYIRLA YAD EDİNİZ"
Seçim gezisinde arbede çıktı, polis yine etrafı biber gazına boğdu, bir yurttaş fenalaştı, acıdır kurtarılamadı. Bu yurttaşın emekli öğretmen Metin Lokumcu olduğu öğrenildi.
İşte Müslüman Başbakanımızın olaya tepkisi:
“...Bu arada bir tanesi de kalp krizi geçirerek şuanda kimliğini bilmiyorum üzerinde de fazla durmak istemiyorum.”
Lokumcu ailesine, sevenlerine başsağlığı, emekli öğretmen Lokumcu’ya rahmet dilerim kabri ışıklı ola. 
Şimdi çok ayrı güzel bir konu, çok ama çok sevdiğim bir yazar, Ankara'dan arkadaşım Tarık Dursun K da Aydınlık’ta, aynı çatı altındayız yıllar yıllar sonra... Antalya Beydağları’ndan ferade ferade sevgiler. Özlemle...

(*)Fikret Otyam/ CANCANA, MannhaımAKM Yayınları 1998

(**) MehmetBayrak: Alevi Aydınlığına Karşı Fetvalar (İnternet)

Kaynak : Aydınlık Gazetesi