Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Siz sanıyor musunuz halk Silivri’deki zulümlere seyirci kalıyor ?

29.04.2011

EY GÖZLERİ KAPALI ELİ TERAZİLİ  “ADALET ANA”  , YOLUNU ARTIK SİLİVRİ ZİNDANINA DÜŞÜR! 
BAŞBAKAN KENDİSİNE “ TALİBAN RECEP” DEDİRTMEYECEKTİ,HEYKEL PARÇALATTI ADI YÜKÜMLENDİ
 !

Siz sanıyor musunuz halk Silivri’deki zulümlere seyirci kalıyor ?


Siz sanıyor musunuz halk Silivri zindanında aydınlarımıza, teğmeninden Ordu Komutanına kadar askerlerimize yapılan maddi manevi işkencelere  öfke duymuyor ?
Siz sanıyor musunuz sonunda kısa çöp uzun çöpten  hakkını almayacak ?
Şuna bakın,artık gizlisi saklısı kalmadı , ülkesinin çıkarlarını koruyup kolladığı ve emperyalizme/kapitalizme yani öncelikte başımızın da belalısı ABD ve yandaşlarının “hayınlıklarına”  inatla karşı çıkan İşçi Partisi’ne ve onun Genel Başkanı Dr.Doğu Perinçek’e “bozulanlar birden rahatladılar !Nihayet istedikleri olmuş,Balyoz “şeyininşeyiyle” tutuklanmış,Silivri zindanına götürülürken bu götürülmenin adını haykırmıştı :
“KANUNSUZLAR…KANUNSUZLAR !”
Dört yıla yaklaşıyor,siz sanıyor musunuz yukarıdaki isyanının tersi oluyor,hayır olmuyor oldurulmuyor , dile kolay dört yıla yakınlık !
Bir Türk aydınına,ülkesinde bir siyasal partinin genel başkanına,saygıdan,sevgiden yoksun zindan yöneticileri tam deyimiyle “sudan” nedenlerle ceza üstüne cezayı reva görüyor ; hücre cezası veriyor,hem de bir ayda üç ceza !..Bu,manevi işkencenin ta kendisidir zindancılara yakışan  !
EVET BİR AYDA ÜÇ CEZA !
Önce hücrede tecrit ! Sözlük Türkçe söylüyor  : “  1 – Ayırma 2 –Soyutlama 3-Yalıtma ..
Yetti mi ?Yetmedi ! O, neden peşinen haykırdı anlaşıldı mı ? Duruşmalardan da “men” ettiler ! Sözlük Türkçe söylüyor :men/edilmek- Yasak edilmek. Önüne geçilmek.”
Yetti mi ? Yetmedi ! O niye bağırmıştı öyle peşinen ?Deneyimlidir ! Haftada bir kez kullandırılan telefon hakkını da “ gasp” ettiler ! Sözlük Türkçe söylüyor : “ gasıp- Arapça ,Zorla alma,zorla almak”
Aylardır torununu kucaklayamayan Perinçek,haftada bir kez eşi Şule Perinçek ile telefonla konuşuyordu diğer esirler gibi !.Ne ki bu hakkı “gasıp/ediliyor” yani bu hakkı da zorla alınıyor!     
Neymiş bu “gasıp/etme ?” Seçime yönelik siyasi  propaganda yapılıyormuş ! Bir “pes” yeterm’ola ?
AMA  HAKLILAR ! 
Tüm bunlar neden  ?
İP Genel Sekreteri Hasan Basri Özbey bu “zulümün”,bu insan haklarına saygısızlığın nedenini en güzel biçimle adlandırdı:
“.. Ceza , Perinçek’in adaylığından ve Güçbirliği’nden duyulan korkuyu göstermektedir.Nafiledir !AKP’nin,ülkemizi hapishaneye çeviren korku imparatorluğu,Silivri Zindanı’nın duvarlarıyla birlikte yıkılacaktır.”
Haklılar !
Perinçek ‘in adaylığı..
Güçbirliği ‘nden duyulan korku,başka “haklılıklar “!” getirmesin !
EY “ GÂVUR İZMİR ”İN  (!) ATATÜRKÇÜ/ CUMHURİYETÇİ / AYDINLIKÇI/İLERİCİ/YURTSEVER YÜREKLERİ/ELLERİ ;  2.BÖLGE ‘DEN CUMHURİYET GÜÇBİRLİĞİ BAĞIMSIZ ADAYI DOĞU PERİNÇEK , GAYRI SİZE EMANET, TIPKI DOĞAN PAŞAM GİBİ..
“GERÇEĞE HÜ “ DENMEZ Mİ ?
Bakın şuna,İslami kesimin önem verdiği yazar Yılmaz Yunak ne diyor:
“OYLAR PERİNÇEK’E” 
Şaştınız mı ? Şaşmaya gerek yok “PERİNÇEK MECLİS’E “ başlıklı yazısında Müslümanlara şöyle sesleniyor Yunak:
“… Biz de  kapitalizme, emperyalizme  karşıyız ,Müslümanlar ,Allah’ın kendilerine sunduğu bu imkândan yararlanmalı ve seri katilin (ABD) en tehlikeli muhalif olarak nitelendirdiği Perinçek’e sahip çıkmalıdır. Samimi  Müslümanlar,bugün kendilerine seri katilin ( ABD) nin) emperyalist  olup olmadığını sormalıdırlar  ve bu alçak emperyaliste  karşı en kararlı mücadeleyi sürdüren kişinin Doğu Perinçek olduğunu unutmamalıdırlar.” 
Evet, “Gerçeğe Hü”
EY ATAM ,SENİN TÜRKİYENDE,BİR CANLI SANATÇI BEDRİ BAYKAM’A “ALLAH BİRDİR” NARALI BIÇAKLI SALDIRI !
BİR SANATÇININ TAŞTAN HEYKELİNİN KAFASI DA “ALLAHÜEKBER”LE KESİLDİ !                                                                                           
“Vahşet “ sürüyor !
“ .. Koh-i Baba      dağları “Hindikuş’lardan Bamiyan vadii ile ayrılır.Bamiyan vadii  ,Afganistan’ın “cennet” diye anılan birkaç vadisinden biridir.
..Kaya dağların yüksekliği yüz elli metre.Bunların içinde oyulmuş 53 metre yükseklikteki Buda heykelinin ayaklarının altına geldiğim zaman, insanoğlunun yıllar önce de nelere “kadir”   olduğunu düşünüyordum. 
Heykelin yüzü ,Cengiz Han’ın istilasında tamamen kazınmış !Ayaklarından  da sanki törpülenmişti !Biraz ötede manto giymiş  bir kadını andıran daha küçük, 35 metre yükseklikte olan ikinci heykelse daha az “zararla” kurtulmuştu “tarih kazıntısı”ndan !” (*)
HEY TALİBAN TALİBAN GADDAR TALİBAN ! 
Cengiz Han  vahşetinden sonra Taliban gaddarlarını da  çıldırttı bu güzelim Buda kalıntıları ve tarihe, şaheser bir sanat eserine,bir inanca vahşice dinamit attılar,inançta heykel yok ondan ! Bu vahşet Cengiz Han’dan çok sonra çağımızda yapıldı,lanetlemez misiniz ?
Cengiz Han..Taliban ve  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı İmam Hatip eğitimli AK Parti Genel Başkanı  1954 doğumlu Recep Tayyip Erdoğan,Kars’a yolu düşende bir heykel sanatçısı Mehmet Aksoy’un “      İnsanlık Anıt” nı  görünce adeta dellenmiş  “ucube” teşhisinden sonra derhal yıkılmasını buyurmuştu !
Nihayet buyruğu yerine getirildi,koca anıtın birisinin kocaman kafası “Allahüekber” sedalarıyla  kesildi !

TÜM HEYKEL YAPIMCILARA UYARIMDIR..
Bundan böyle asla ve kat’a,Başbakanların boyunu aşan heykel yapmayın ”Allahüekber” hazırdır..      

(*) Fikret Otyam : ne biçim amerika,ne biçim rusya/ iran afganistan pakistan/ OK Yayınları/ 1970

Kaynak : Aydınlık Gazetesi