Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Recep Tayyip Bey açıkladı

15.11.2014

RECEP TAYYİP BEY AÇIKLADI: 1.3 MİLYARLIK AK SARAY’IN 'GERÇEK SAHİBİ MİLLETTİR' YOK YAV?

Kim saydıysa saymış inanamadım güya şu sarayın tastamam 1.000 odası varmış iyi mi? Her odada duş muş tuvalet vardır “zaar” (herhalde)...
AK Parti ve de İmam Hatip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip bey el hak doğrucu Davuttur, 1.3 milyarlık göze hoş gelmeyen sarayın "gerçek sahibi millet” demiş iyi mi?
Son nüfus sayımına göre Türk milleti 76. 667. 884 kişiden oluşuyor; diyelim ki milletten son rakama göre 884 kişiye, 667'den 16 millet ferdi alırsak 1000 odaya yerleşir... Şahsen buna diyeceğim yok, "diye düşünüyorum”.
Bu yaşa geldim haksızlığa asla ve kat’a hiç razı gelmedim, bunda da bi haksızlık yok mu yav? Nasıl olmasın nasıl olmasın, peki geriye kalan 76. 667. 851 millet ferdi n’olacak? Yine kerpiç evlerde, gecekondularda, barakalarda sürüm sürüm sürünecekler di mi?Ama duyurulara bakılırsa gündüz kondular dağ bayır doldu taştı, dama çıkıp elini uzatsan “Ay Dede”yi tutacaksın, öyle yüksek, iyi mi?
(Sayın okurlarıma açıklıyorum, okullarda hep hesaptan neydi adı haaa matematikten çakar olmuştum, yukarıdaki hesaplarda bi yanlışlık varsa bağışlayın, eğer yok ise bunu hayra yormak doğru olmaz, "diye düşünüyorum”.)

AK SARAY DÜNYADA ALAY KONUSU OLMUŞ, İYİ Mİ?
Bilhassa aziz müttefikimiz Amerika’nın gazeteleri, iyi mi? Bakın bu sefer "kendi kendime ulan dedim” demeyip yekten ulan diyorum, hatta ulanlar diyorum sizler bi bombayla binlerce kişiyi öldürüp rekor kırarken, içine er kişi hatun kişi koyup aya atarken, iki üç atom bombasıyla kentleri, insanları yok ederken, baş belamız PKK’ya silahlar verirken biz bi şey dedik mi?
Size ne Ak Saray’dan ha?
YILLAR YILLAR SONRA NİHAYET CONİ’YE ÇUVAL!
Türkiye’de bölücü ayaklanma tertiplerine girişen ABD yanıtını nihayet aldı. TGB üyeleri İstanbul’a demir atan AMERİKAN SAVAŞ GEMİSİNDE görevli askerlerin BAŞINA ÇUVAL GEÇİRDİ...
Ödeştik...
1000 ODALI KAÇAK SARAY YETMEMİŞ YANINA 7 BİN METREKARELİK 'REZİDANS' DA YAPILACAKMIŞ, EY MİLLET!
Habere göre Rezidans Saray’dan, cami Sinan’dan kopyaymış...
OLDU OLACAK EY MİLLET
Atatürk Havalimanı'nı geride bırakmak için binlerce ağaç katliamına da neden olan Havaalanını Ak Saray’ın önüne kadar uzatmalı, gelecek yabancı konutlar uçaktan inip o ihtişamlı camide namazlarını eda edip Mehter takımının marşları eşliğinde Ak Saray’a giriş yapmalı...
PEKİ EY MİLLET, YA DENİZ YOLUYLA GELECEK YABANCI KONUKLAR N’APACAK?
Çare tükenmez imiş... Antalya ilinin son ilçesi adı, kendi çok güzel Gazipaşa’dan dosdoğru Ak Saray’a Süveyş Kanalı gibi bi kanal açıp bu sorunu halletmeli.
AMA ASLA ALANYA LİMANI DEMEMELİ, EY MİLLET!
Yıllarca emek verdik Gazipaşa Havaalanı için, tüm engellemeler nihayet aşıldı, pist yetmez dedikleri alana kocaman ama kocaman bi uçak iniverdi, bu Gazipaşalı şehidi getiren askeri uçaktı. Şimdi THY bile tarifeli uçuşlar yapıyor yabancı uçaklar ise “gırla”.
Ama n’oldu ey millet,acıdır, çok daha ünlü diye alanın adının başına Alanya konduruldu, Gazipaşa yok gibi!
EY MİLLET!
(Bu satırların yazarı Tuz Gölü’nün altında, Hasan Dağ gibi bi ulu dağa  sahip, içinden yaz kış akan ve adını hak eden Ulu Irmak’ın geçtiği Aksaray’danım, yani o Ak Saray’la hiç ilgim ilişiğim yok! Hatta nerelisin diyenlere yanlış “ intiba” bırakmamak için Nevşehirliyim demeğe başladım gördüğüm lüzum üzerine açıklamamda haklıyım “diye düşünüyorum”)
1 MİLYAR 300 MİLYONA NELER Mİ YAPILIRMIŞ, EY MİLLET ?
Eski gazetem Cumhuriyet’te hesabı mükemmel bi arkadaş 1 milyar 300 milyon liraya neler yapılacağının dökümünü döktürmüş, iyi mi, şöyle ki:
500 bin TL’ye satılan 2.740 yaşam odası, maliyeti 10 milyon olan 40 derslikli 137 okul, maliyeti 20 bin TL’den 68 kongre salonu, 115 milyon TL maliyetle 12 baraj, 46 milyon TL değerinde 200 yataklı 30 hastane, 1.5 milyon maliyetli 913 spor salonu, 100 bin TL’den 13.700 ev, 40 bin TL’den 34.250 araba, 170 milyon TL’ ye 8 tane uydu...

3 GÖRÜŞ!
Ak Saray için üç görüş:
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç:
“Az para değil israfa karşıyım”
Ak Parti Grup Başkanvekili Belma Satır:
“Oraya gitmek büyük şeref”
CHP Başkanvekili Levent Gök: 
“Kaçak binadır mühürlenmeli”
İyi mi?
Gazetedaş Mustafa Mutlu can da Yı-ka-ca-ğız, diyor! Bu kadar molozu nereye dökeceksin, ey Mutlu?
Bu satırların yazarı da, adını muhakkak değiştirmek koşuluyla o yapı bin yataklı “Atatürk Orman Çiftliği İhtisas Hastanesi” olmalı “diye düşünüyorum”, “Mütemmim malumat” vermeyi borç sayarım “diye düşünüyorum”.
İSMET PAŞA'NIN PEMBE KÖŞKÜ DE MÜZE OLACAKMIŞ, İYİ Mİ EY MİLLET?
Bay Recep Tayyip bunu Fransa’da mevkidaşı Hollande ile görüştükten sonra Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde yaptığı konuşmada şöyle açıklamış:
“...Başbakanımızı Çankaya Köşkü’ne alacağız. Pembe Köşkü de müze yapacağız.”
Fransızlar en çok da bunu merak ediyorlardı “diye düşünüyorum”.
ÇANKAYA’DA YAŞAYAN BAŞTA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE AYNI DURUMDA OLAN CUMHURBAŞKANLARINA EN AĞIR HAKARET VE DE SAYGISIZLIK BAŞKA NASIL OLUR?
Eski deyimle “tenzili rütbe” yani rütbe indirimi diyelim, gel sen o kutsal sayılması gereken Çankaya Köşkü’nü Başbakanlık yap! Senin Başbakanlık Konutu’nun suyu mu çıktı da o makamı yüceltip Çankayalı yapıyorsun, ne hakla ne hakla?
Evet Kasımpaşalı ağzıyla “yaparım lan sana ne babanın malı mı?” dersen haşa babamın malı değil, olamaz da ama canım/kurbanı olduğum Gazi Mustafa Kemal’in ömrünü yok ettiği Çankaya Köşkü orası, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğduğu/devrimlerin çıktığı yapı orası elbette kutsal olacak bi yapı... Atatürklü bu yapıyı ikinci plana atmak için yasa masa dinlemeyip 1 milyar 300 milyon döktüğün sarayla uzaktan yakından ilgisi/ilişiği olmayan yapı orası yani Başbakanı oturtacağın Çankaya Köşkü orası...
KASIMPAŞALI AĞZIYLA KİM YER BUNU/BUNLARI?
Sen kalk Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yineliyorum Atatürk Orman Çiftliği’nde senin deyiminle bi “ucube” yaptır, peki yaptırdın ama Atatürk Orman Çiftliği’nde o canım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün evet Atatürk adını neden, neden yok ettirdin yandaşlarına, bu davranış da Atatürk sevgisizliğine hele çekememezliğine en taze örnek değil mi, ey Recep Tayyip bey?
SARAY 1.3 MİLYAR TL, UÇAK 410 MİLYON TL’YE! SORMASI AYIP OLMAZSA GECE NASIL UYUYORSUNUZ?
Bu aile sorunu nasıl uyursa uyusun "diye düşünüyorum”.
Haa, örtülü ödenekte Başbakanlık ilk sıradaymış, ikinci sırada MİT varmış.
ATATÜRK DİYOR Kİ: 'EFENDİLER VE EY MİLLET İYİ BİLİNİZ Kİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ ŞEYHLER, DERVİŞLER, MÜRİDLER, MECZUPLAR MEMLEKETİ OLAMAZ.'
Büyük Nutuk’tan
HARF DEVRİMİ ORAYA UĞRAMAMIŞ MI!
Harf Devrimi 1 Kasım 1928'de 1358 sayılı Yeni Türk Harfleri’nin Kabul ve Tatbiki Kakkında Kanun ve Yeni Alfabenin Yerleştirilmesi...
O güne kadar kullanılan Arap Alfabesi’nin yerine Latin Alfabesi'nin Türkçeye uyarlanmış bir biçimi kabul edildi... İşte eski deyimle “Harf İnkılabı” şimdiki seslenişle Harf Devrimi, aziz Atatürk’ün Devrimleri öpülesi devrimler değil mi ey millet?
TV'DE Bİ 'ALEVİ ŞEYHİ' TANIDIM!
Tanışma Hatay’da yapılan bi klipten... Şeyh durmadan konuştu, Kuran’dan parçalar okumasının ardından bunları dilimize çevirdi durdu.
1953'ten bu yana ömrüm Alevi ve Bektaşi canlar arasında geçti. “1996 3.Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü" bu Sünni cana verildi ki bunun adı vefadır/sevgidir/ emeğe saygıdır/kendilerinden saymadır eyvallah...
1962 yılında Cumhuriyet Gazetesi çalışanıydım. Zamanla geniş bi röportaj önermiştim Alevi ve Bektaşi canlar arasında HÜ DOST adında, Ankara temsilcimiz dalga geçtiydi Cumhuriyet gibi gazetede böyle din, mezhep falanlı bi yazı dizisi nasıl yayınlanırdı, bu can da neden nasıl yayınlanmaz derken Genel Yayın Müdürü o saygın adam /oyun yazarı rahmetli Cevat Fehmi Başkut “Yayınlansın” buyruğunu veriverdiydi.
Maceralı yayından sonra postacı çanta dolusu mektuplar taşıdı durdu, hepsi, ama hepsi “Biz bunların böyle olduklarını bilmiyorduk” diyordu.
Zaten isteğim de buydu... "HÜ DOST” beş altı baskı yaptı, tüm gelirleri onların kuruluşlarına teslim edildi, bi sigara parası bile almamıştım.
Bu canın cahilliğine veriniz, ilk kez bi “Alevi Şeyhi” tanıdım televizyonda! Sunucu bayanı bazı yatırların olduğu yapıya götürdü, kapının iki kanadını öpüp içeri girdi, yanlış duymadıysam kimi yakınıydı. İlk gözüme çarpan yatırların önündeki Arapça yazılar oldu kocaman kocaman, demek ki dedim Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Harf Devrimi "Hatay”daki bu yere daha ulaşmamış!
Diyelim ki bu yatırları ziyaret ettim, eski yazı bilmem “Alevi Şeyhi”ni nereden bulacağım?
“Klip”te önce Şeyh’e, sonra Hatay Valiliği’ne teşekkür var, n’apim bu can da Hatay Valiliği’nden çevirmen rica eder, yardımlarına teşekkür ederim vesselam!
Gerçeğe Hü...

Kaynak : Aydınlık Gazetesi