Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Korkunç koşul!

12.04.2014

Pervin Buldan sultan, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ‘çözüm’ diye süreçte adımlara göre Erdoğan’a destek verebileceklerini söylüyor! Böyle bi cumhuriyet ve cumhurbaşkanı düşünebiliyor musunuz ey millet?

KORKUNÇ KOŞUL! BDP, ERDOĞAN’IN KÖŞKE ÇIKABİLMESİ İÇİN ÜLKENİN BÖLÜNMESİNİ ÖNGÖREN ‘ÇÖZÜMÜ’ ÖNE SÜRÜYOR!

Ankara-Şu korkunç haberi, Antalya’dan getirdiğim Aydınlık gazetemden, Türkiye’nin kalbi Ankara’da yazıyorum.

‘DARALTILMIŞ BÖLGE ÖZERKLİK İÇİN AKP-PKK MİLLETVEKİLİ SAYISININ, ANAYASA’YI DEĞİŞTİRECEK DÜZEYE...’

“Amaç Güneydoğu’yu PKK’ya; Karadeniz, İç Anadolu, Ege ve Akdeniz’in iç bölgelerini tamamen AKP’ye vermek. Arkasından da PKK’ya ‘ÖZERKLİK’, Tayyip Erdoğan’a ‘BAŞKANLIK’ getirmek.”

BÖYLE Bİ CUMHURİYET VE CUMHURBAŞKANI DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ EY MİLLET?

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan sultan da “ÇÖZÜM” diye, süreçte adımlara göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a destek verebileceklerini söylüyor!

‘TEKEDEN SÜT SAĞILMAZ’

Yukardaki yazılarımın akşamı, haberleri izliyorum yorgun argın. 10 Nisan Perşembe saat 18.30’da Hilal Mahallesi Alexander Dubcek Caddesi yani 6. Cadde 18/B Yıldız Çankaya’da Peker Sanat’ta açacağımız Filiz-Fikret Otyam “MERHABA ANKARA” sergimizin hazırlıkları bitti gibi... Yorgun morgun, ama keyifli bi gün... İstanbul Çırağan Sarayı Sanat Galerisi’nde açtığımız “Hoşçakal İstanbul” sergimizin devamı Ankara sergimizde, yani veda sergisi derken MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin yaptığı konuşma dikkatimi çekti, nasıl çekmesin, işte ondan bir bölüm:

“...Önce özerkliğe arkasından Kuzey Kürdistan’a açık kapı bırakandan cumhurbaşkanı olmaz. Toplumu kamplara ayırandan cumhurbaşkanı olmaz. Teröristlere kucak açandan cumhurbaşkanı olmaz. Twitter’i engelleyen, YouTube’u kapatan, hürriyetleri budayandan cumhurbaşkanı olmaz. Adaletten kaçandan, rüşvetçilere ve hırsızlara kol kanat gerenden cumhurbaşkanı olmaz.

Villalara balya balya dolar yığandan, kamu arazilerini zimmetine geçirenden, evdeki parayı sıfırlarken haysiyet ve inandırıcılığını da sıfıra düşürenden cumhurbaşkanı olmaz. TSK’ya kumpas kurandan başkomutan olmaz. Türklüğü reddeden, TC’yi silen, milliyetçiliği, ayaklar altına alan bir inkârcıdan Türkiye’ye Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz, olmayacaktır.”

Bu çok ağır suçlamalar Tayyip Erdoğan’a...

Bu kadar ağır suçlamaları nasıl kabullenecek Erdoğan, ne yanıt verecek dersiniz? Yani kıssadan hisse “Tekeden süt sağılmaz” diyor Devlet Bahçeli. Bu kadar marifeti beceren valla tekeden de süt sağdırır gibime geliyor eyvaaah eyvah ki eyvah!

HELE ŞUNLARA DA BAKIN Bİ YOL!

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya:

‘ÖZERKLİK FİİLEN GERÇEKLEŞECEK’

Ya şu bücür, fırıldak da bakın ne buyurmuş:

‘BAĞIMSIZ BİR KÜRT DEVLETİNE DOĞRU GİDİYORUZ’

Bücür gidedursun, size hayırlara vesile olacak bi haberim var, liselerden sonra:

İLKOKULLARDA DA MESCİT AÇILACAK

Şu AKP dinine ne kadar bağlı di mi?

AH SALT DİNİNE BAĞLI OLSA EYVALLAH YUMRUK SPORUNA DA BAĞLI!

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan yumruklu saldırıya şükür diyorum, bu herif ya silahlı bi saldırı yapsaydı düşünebiliyor musunuz, şükür dediğim bundan...

Herif “hiçbi bağım yok” dedi durup dururken meğer bi nedeni varmış!

YUMRUKÇU AKP’Lİ ÇIKTI!

Ayrıntısına gerek yok!

Kılıçdaroğlu’na bin kere geçmiş olsun diyorum.

DÜNKÜ 9 NİSAN SAAT 18.30, ŞU AHİR ÖMRÜMÜN EN MUTLU ANIYDI, BİN

YILLIK DOSTUM DOĞU PERİNÇEK CANLA KUCAKLAŞTIK. GÖZ YAŞLARIMIZDAN KİME NE...

Aydınlık Ankara Temsilcimiz şu bizim Gazipaşalı İsmet Özçelik, son çalışmaları yaptığımız PEKER SANAT’a telefon etti, “baba” dedi, “Başkan burada, size gelmek istiyor”. “Ne başkanı İsmet?” Aldığım yanıt dellendirdi, gelmek isteyen Genel Başkanımız Doğu Perinçek’ti...

Mahpus zindanındaki bir fotoğraftan kocaman bi portresini yaparken gözümden akan suların boyalara karıştığını nasıl nasıl unutabilirdim bu mahpushane kralının? Bi trilyon şükür “demokrasi şehidi!” olmadan/oldurulamadan çok şükür özgür oldu...

MERHABA SAYIN GENEL BAŞKANIM, HOŞ GELDİN ARAMIZA, HOŞ GELDİN, HOŞ GELDİN...

Ankara, 10 Nisan 2014

Kaynak : Aydınlık Gazetesi