Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Eyvah Suriye eyvah

30.08.2014

ANA İKİ YIL ÖNCE MEHİL VEREN NE Kİ ALDIRIŞ ETMEDİĞİN DÜNYACA ÜNLÜ DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLANA EVLADI AHMET DAVUTOĞLU TC BAŞBAKANI OLDU, 'ZOKA'YA HAZIR OL NEYLEYİM!

Biz ailecek Davutoğlu ile hısım sayılırız sanki... Babam 2.Ordu Konya'dan emekli oldu, ablam Sevim orada doğmuş... Eczacı şair Nusret Kemal liseyi orada çoktan bitirmişti. Biz geri kalanlar Seyit Ali amcanın sözüm ona otobüsüyle sabah erkenden yola çıkar lastikler patlamazsa altı saat sonra Aksaray'dan Konya'ya varırdık. Konya yeşildir, biz yolcular ise un çuvalından çıkmış gibi olurduk altı saat toza bulanıp! Denk düşerse büyük merakla "dönenleri" seyreder, etli ekmek tıkınırdık.

Gün geldi bir seçim gezisinde ışıklar içinde yatsın, Osman Bölükbaşı ile büyük bir gösteriyi izledik, yaşamımın en güzel Mevlevi fotoğraflarını çekmek o gün nasip olmuştu.

Bilmezdik ki dünyaca ünlü Hariciye Nazırı yani Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu, şimdilerin Başbakanı ülkenin göbeği Konya'dan yani Mevlana Hazretleri'nin toprağından zuhur edecek!

HER ŞEYİN HAYIRLISI YARABBİM...

Bu hep güleç yüzlüm yani hısımım Davutoğlu'nu ev sahibi yaptığımın öyküsüdür yazacaklarım.

Hazret gün geldi TC Dışişleri Bakanı oldu. Oldu ama yatıp kalkacakları evleri yoktu yani resmi Dışişleri Konutu! Kendi kendime "ulan" diyordum bu olur mu? Bir zamanlar resmi Dışişleri Konutu'nu kendi Kayseri zevkine göre milyarlar döküp dayayıp döşemişti Hayrünnisagülsultanhazretleri, iyi mi?

ÇARE BULUNDU ADAM SOKAKTA KALMADI

Çare tükenmez imiş, yine bir Kayserili zatın havuzlu köşkü -kim girecekse- bulundu o zamanın parasıyla sanırım aylık atmış milyon liraya kiralandı. Kira, Dışişleri Bakanlığı ödeyecekti ki kısa zamanda "ödeyemeyeceğiz" feryadı geldi haklı olarak.

Ülkemiz çare bulunan bi ülke, şimdi şu işe bakın bi yol, kiralık yapı Cumhurbaşkanlığı bütçesine terfi etti! Yazdık, ettik olmazladık, TBMM'deki canları uyardık, yaşasın Aydınlık, kimse "yetti lan" demedi, uyarılar sürdü gitti!..

HAYRUNNİSAGÜLSULTANGİLLERİN SALTANATI BİTTİ ŞİMDİ NEREDE YATACAKLAR MERAK ETMİYORUM, YA BAŞBAKAN DAVUTOĞLUGİLLER NEREDE YATACAK?

Muhterem Recep Tayyip beyefendi buna çoktan çare bulmuştur. Mevlana Hazretleri şahittir Onu dizinin dibinden ayırmaz, Bakanlar Kurulu da Recep Tayyip evlatlarından teşekkül eder.

12. Cumhurbaşkanı yani öbürü gibi İmam Hatipli...

ARTIK İMAM HATİP DÖNEMİNDEYİZ, EY MİLLET!

Her şey ama her şey İmam Hatipli "Devlet Başkanı" Recep Tayyip'in iki dudağı arasındadır... O iki dudağın marifeti yurdumuzun dört bir yanını savaşlık etmiştir! Nasıl bi dudaksa!

Ülke asla savaş istemiyor, ülke illa barış diyor, barış barış...

YARINA HAZILIK 40 BİN İMAM HATİPLİ!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın akıl almaz bir marifeti ey millet, güya okul dağıtımında mı ne 40 bin öğrenci açıkta kalmış da ol nedenle bunlar İmam Hatip liselerine verilecekmiş, şu korkunç oyuna bakar mısınız ey millet, zorunlu en yakın okul da 85 kilometre... Düzgün düzende Milli Eğitim Bakanı'nı ortaya alıp tef çalıp oynatırlar... Bitmedi, İmam Hatip Okullarında Ali evlatları da var! Bu Alevi canlara "zulumun" ta kendisidir...

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı Ercan Geçmez, çocukları tercih dışında İmam Hatip'e yerleştirilen pek çok Alevi ailenin şikayette bulunduğunu belirterek "Dergahların kapatılmasından daha büyük bir zulüm... Alevileri asimile etmeye çalışıyorlar" diyor.

BİR TEPKİ DE AMASYA'DAN...

Alevi-Bektaşi Federasyonu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın lise giriş sınavında birçok öğrenciyi talepleri dışında otomatik yerleştirme yaparak "İmam Hatip Liselerine" göndermesine tepki gösterdi ABF vatandaşları uygulamaya direnmeye çağırdı.

Milli Eğitim'deki bu soytarılık CHP'ye teğet geçti, onlar kendi özel dertlerinde!

ÜLKE MERAK İÇİNDE, PKK'YI YASALLAŞTIRAN 'AÇILIM YASASI'NIN İPTALİ İÇİN DİRENEN 110 YURTSEVER MİLLETVEKİLİ ÇIKACAK MI? BU YASA ÜLKEYİ PARÇALIYOR, EY MİLLET! ÜLKE BEZ DEĞİL Kİ CART DİYE PARÇALANSIN!

PKK'yı yasallaştıran "Açılım Yasası" yeter de artar bile, zamanla görülecek ey millet!

Daldan dala atlamışım, neyleyim?

Antalya, Toroslar/ Beydağları/ 28 Ağustos 2014 Perşembe

Geyikbayırı Köyü

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ

KUTLU OLSUN

25 AĞUSTOS AYDINLIK GAZETENİN MANŞETİ 'TÜRKMENLERİN FERYADI KATLİAM KAPIMIZDA'

"IŞİD, Türkmenleri tehdit etti: İki gün içinde Telafer'i terk edin, yoksa sağ bırakmayız. Türkmenler ölümle yüz yüze, AKP sessiz. BM, bölge halkının derhal tahliye edilmesini istedi."

Sayın Cumhurbaşkanı/sayın Başbakan/sayın Dışişleri Bakanı cümle alem önünde haykırarak soruyorum, bir İslam ülkesi koca Türkiye'nin yönetimi AKP hâlâ neden, neden, neden sessiz? AKP'de sessizlik sanki moda oldu, mangalda kül bırakmayan Recep Tayyip Almanya'nın ses dinlemelerine sanki teşekkür etti bu suskunluğuyla, neden neden neden?

Döneyim "Türkmenlerin feryadı 'katliam kapımızda'"ya..

Bir Müslüman evladı Tayyip Erdoğan'ın vicdanı/merhameti/insanlığı yok mu ey millet ey millet nedir bu suskunluğu/sessizliği artık haykırarak sormayalım mı, bu işte İŞİD mi var diyelim?

Yardım edeyim mi? Yoksa bunlar ALİ EVLATLARI olduğu için mi? Bu kadar utanç verici, bu kadar acı verici olay yeri göğü inletirken koca bi İslam ülkesi Türkiye'nin bu ölümlere bu acılara "sessiz" kalması, nasıl nasıl bağdaşır ey Cumhurbaşkanı Recep Tayyip susmayıp yanıt ver, yanıt yanıt ver artık, çünkü o yanıt iki dudağının arasında, yoksa Alevi canlara ölüm mü yeğliyorsun?

Kaynak : Aydınlık Gazetesi