Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Bazı yurttaşların cumhurbaşkanı

16.08.2014

limpos Hastanesi, 11 Ağustos 2014 Pazartesi/ Salı..

Huyumu bilen eşim Filiz, sabahın köründe gazetelerin peşine düştü! Bir tomar gazeteyi ak yatağa bıraktı,Aydınlık kollarıma...

AMANIN GÖKTANRIM!

Modası geçti ama bikez daha anımsamakta zarar yok, gazeteci ağzıyla "sürmanşet" dişi klişe 8 sütun:

'CUMHURUN BAŞI DEĞİLSİN'

"Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı seçimlerinde AKP'nin 30 Mart'ta aldığı oydan daha az oy aldı."

Rakamlar akadursun sonuncusu şöyle:

...Seçmenin yüzde 62'si Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına evet demedi."

Şu rakamlar da bir köşede duradursun:

Toplam seçmen sayısı 55.892.111

Sandığa gitmeyen seçmen 16.490.642

Geçersiz oy sayısı 721.497

Şuna bakın, çift sütun iki satır:

'SENİ ORADAN İNDİRECEĞİZ'

Bu kadar azimli/ bu kadar dirençli, daha ötesi bu yola baş koymuşların başlıklarıydı, bunlar bir başka gazetede olmayan!

Bay Recep Erdoğan, 27 Mayıs 1960'ı da diline aldı, şimdi bu tarihten sonra yeni bir dönem başlatacakmış, öyle mi?

27 Mayıs'ın bizzat içinde yaşayan kimi acıların ama daha çok mutlulukların/ aydınlıkların tanığı olmuş bir kişi olarak sayın Tayyip'e naçizane bir öğüdüm var, her kim ki 27 Mayıs'ı kötülemiş 27 Mayıs kadar kafasına taş düşmüştür vesselam!

EVET 27 MAYIS'TAN SONRA YENİ BİR DÖNEM

BAŞLAYACAKMIŞ DOĞRUDUR, 11 AĞUSTOS 2014 TARİHLİ

AYDINLIK GAZETESİNİN MANŞETİNE BAKINIZ: 'SENİ ORADAN İNDİRECEĞİZ'

Tüm bunlar oladursun şu korkunç, şu çağdışı, şu vicdan merhamet ve yasa dinlemeyen olayı acıyla bağrıma basıverdim, haberin başlığı yetti bile:

'USLU AİLESİ AMANOS DAĞLARINA SÜRÜLDÜ!'

"Uslu ailesi AKP'li Belediye Başkanı, AKP'li Milletvekili ve Belen Kaymakamı tarafından Amanos dağlarına sürüldü. Dağın eteğinde bir benzinliğin gölgeliğine sığınan 4 çocuklu ailenin dramı yürekleri sızlattı.

Uslu ailesinin dramı, evlerinin pazar yeri yapılacağı gerekçesiyle belediye tarafından yıkılmasıyla başladı. Karara tepki gösteren Baba Mevlüt Uslu İskenderun Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer tarafından darp edildi. Yıkılan evin arsası da Sarıseki Endüstri Meslek Lisesi'ne devredildi. Aile, yürütmenin durdurulması için dava açtı ve kazandı. Ancak, sonuç değişmedi. Belediye Başkanı Özer, aileye ev verileceği ve kiranın geçici olarak ödeneceği sözü verdiyse de sözünü tutmadı.

2 AY ARABADA YATIP KALKTILAR

Maddi güçlük içindeki aile Sarıseki'den Hatay'ın Belen ilçesine taşındı ve arabada yatıp kalkmaya başladı. Anne Durdane Uslu bütün yetkililerden yardım istedi, ancak yardım gelmedi. Aile iki ay Belen Cuma pazarında arabada yatıp kalktı. Gıda ihtiyacını esnaf karşıladı. Son olarak AKP Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, aileyi ziyaret ederek, yardım edeceği sözü verdi. Karasayar gittikten bir iki saat sonra ise polis ve zabıta gelerek aileden derhal ilçeyi terk etmesini istedi. Aile 'Gidecek yerimiz yok?' diyerek direndi ancak polis ve zabıta baba Mevlüt Uslu'yu yerlerde sürükleyerek, aileyi zorla arabalara bindirdi. Aile, polis ve zabıta araçlarıyla ilçeden çıkarılarak, Amanos dağları eteklerindeki bir benzin istasyonuna bırakıldı. Uslu ailesi çocukları Arzu (13), Mehmet (5), Cuma (3) ve Mevlüde (2) ile geceyi Amanos dağları eteklerindeki tarlada geçirdi. Derme çatma bir çadırda kalan aileye çevredeki yurttaşlar yiyecek verdi. Aile, hâlâ Amanos dağı eteğindeki bu tarlada kalıyor.

KAYMAKAMDAN AİLEYE TEHDİT

Anne Durdane Uslu Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu'ya cep telefonundan 'Çocuklarımın başına bir şey gelirse senden bilirim' mesajı geçti. Bunun üzerine Vurucu, sek-

reteri aracılığıyla anne Uslu'yu arayarak 'Sizi buradan attıran ben değilim, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın ve AKP Milletvekili Orhan Karasayar'dır' dedi. Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın da Vakıflar Müdürü Zeynep Öztürk aracılığıyla anneyi arayarak 'İlçeye dönersen ayaklarını kırarlar' sözleriyle tehdit etti. Baba Mevlüt Uslu da yasal açıdan davayı kazandığı halde evinin yıkıldığını ve AKP'li Sarıseki Belediye Başkanı Bülent Özer'in yardım sözünü tutmadığını belirterek, 'AKP'nin bu zulmünü gördükten sonra halkımızdan onlara oy vermemelerini istiyorum' diye konuştu."

Arkadaşımız Hüseyin Güler'in Hatay'dan bildirdiği bu haber çağımızda tastamam yüz karasıdır/ utanç vericidir/ Amanos dağlarına yaraşır bir olay. Kanun falan hak getire, baştan aşağı inanması güç bir olay... Bu ülkede İçişleri Bakanlığı diye bir bakanlık yok mu, ey millet? Bakanlığın Basın Bürosu yok mu ey millet? Varsa böyle bir haberi bakanına nasıl sunmaz aklınız alıyor mu, ey millet?

ŞİMDİ YARIM CUMHURBAŞKANI/ BAŞBAKAN RECEP TAYYİP'E HAYKIRIYORUM:

27 MAYIS'TAN SONRA YEPYENİ DÜZENİN BAŞLADI MI? HAYIRSA ORAYA MÜFETTİŞLER YAĞDIR BU İNSANLIK UTANCINI

AYDINLIK ET GÖRELİM

Yaş neredeyse 89'a yaklaşıyor, baş sorunum yürüme olanaksızlığım, ah ettim ah ettim, ilk uçağa atlayıp Hatay'a, arkadaşımız Hüseyin'in yanına ana haberi iyice açmak bu affı zor utancı ibreti alem için ortalığa sermek...

Nideyim, kolum kanadım kırık!

Antalya, Toroslar, Beydağları, Geyikbayırı köyü 14 Ağustos 2014    

Kaynak : Aydınlık Gazetesi