Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Asla CUMHURREİSİM olmayacağınızı arz-ı beyan eylerim

28.06.2014

Muhterem Ekmeleddin İhsanoğlu Beyefendi, bu satırların muharriri ve gönlü Atatürk sevgisi, hürmeti olan bir fani yurttaşın, geçen dönem olduğu gibi asla CUMHURREİSİM olmayacağınızı arz-ı beyan eylerim efendim

Adı Efe olanlara da hakaret edercesine!

Bu Efe başka Efe... Yaşamında rüşvet, yolsuzluk da var. Daha rezilliği bu Efe sahte Efe!

Asıl adı Bayram Bozkurt.

Görevi Cumhuriyet Savcılığı!

Ergenekon Davası'nda Efe adıyla "Gizli Tanık" yapılan Bayram Bozkurt'un savcılıktan sonra yeniden başvurması üzerine kimliği ve yüzü değiştirilerek mesleğe kabul edilmesi skandalında bir gelişme yaşanmış...

Şu yeni "yüzsüz"e bakın sanki bişey olmamış gibi savcılığa dönme yüzsüzü!..

BU KADARI BİLE İYİ DEĞİL, KORKUNÇ YÜZSÜZLÜĞÜNÜN/ SAHTECİLİĞİNİN/ GİZLİ TANIKLIĞININ ENCAMI!

Sekiz sütun manşet, Alican Uludağ'ın Cumhuriyet'te yer alan "harika" haberine çok özetle bakalım mı? Bu yüzsüz Bozkurt'un yeni adıyla başvurduğu dosyada gizli tanık olduğu bilgisi ve olumsuz sicil notlarının gizlendiğini öğrenen HSYK 3.Dairesi yeniden toplanmış gizli tanık Efe'yi savcılıktan atıvermiş...

VE TÜRKİYE...

Gizli tanık Efe'yi Ergenekon soruşturması kapsamında verdiği ifadelerle tanımıştı. Dönemin İliç Cumhuriyet Savcısı olan Bayram Bozkurt, Ergenekon savcılarına gizli tanık "Efe" kod adıyla ifade de vermiş, Erzincan'daki Ergenekon davasının açılmasına da neden olmuştu.

LÜTFEN BU DAVAYI ANIMSAYIN!

İnsanlık düşmanı Efe, Dursun Çiçek'in hazırladığı öne sürülen İrtica ile Mücadele Eylem Planı'nın dönemin Erzincan Başsavcısı sevgili (tarafımdan) İlhan Cihaner, 3.Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk ve bir grup asker tarafından uygulanmaya konulduğunu da iddia etmişti! Cihaner'in savcı olması nedeniyle dava Yargıtay'a taşınmıştı. Daha sonraki süreçte gizli tanığın İliç Cumhuriyet Savcısı Bayram Bozkurt olduğu ortaya çıkmıştı! Akıl sınırlarını zorlayan ifadeler veren Bozkurt'un şu ifadesine bakın:

"Ergenekon, arabama iki kene koyarak bana suikast yapmak istedi. Komutanlar çok içip darbe planını anlattı"

Marifetlerinin ortaya çıkması üzerine emekli oldu, Tanık Koruma Programı'na alınan savcı Bozkurt'un estetik operasyonu ile yüzü ve kimliği değiştirildi, yeni kimliği ile bi süre Ankara'da serbest avukatlık yaptı... Bozkurt'un Sağlık Bakanlığı'ndaki eczacı eşinin de kimliği değiştirilmiş.

MESLEĞE GERİ DÖNDÜ

Savcı Bozkurt, daha sonra yeni kimliğiyle HSYK'ya başvurarak mesleğe kabulüne karar verilmesini istemiş ve HSYK mesleğe kabulüne karar verince yeni kimliğiyle Ankara'nın bi ilçesine atanmış! Bu arada eşi Sağlık Bakanlığı'nın görevlendirmesiyle ABD'ye gitmiş!

Savcı Bozkurt da eşinin ardından bi yıl ücretsiz izin alarak ABD'ye gider! Ama savcı Bozkurt'un durumunu öğrenen HSYK 3.Dairesi'nin üyeleri Ahmet Karayiğit ve Zeynep Kavlak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a giderler ve "Bayram Bozkurt'un bozuk sicili gerçek kimliği bizden saklandı. Mesleğe kabul kararı kaldırılsın" isteminde bulunurlar. Bakan Bozdağ'ın isteği üzerine toplanan HSYK 3. Dairesi savcı Bozkurt'un mesleğe kabul kararını gözden geçirir.

ÖZETLEYEYİM DİYORUM, HANGİ BİRİNİ ÖZETLEYEYİM?

Görüyorsunuz bi yığın "Gizli tanık", suçsuz nice insanımızı asker sivil demeden mahbus damlarına düşürmüş, yıllarını burada geçirmişti ve halen bu acıları çekenler mi, işte "Efe" yapılan savcının ettikleri gibi...

Alican Uludağ'ın aydınlatıcı haberi şöyle bitiyordu:

'VE İHRAÇ EDİLDİ'

"3.Daire oybirliğiyle Bozkurt'un mesleğe kabul kararının kaldırılmasına karar verdi. Karara gerekçe olarak savcı Bozkurt'un 'BOZUK SİCİLİ' gösterildi. Kararda Bozkurt'un daha önce 'kınama' ve 'kıdem ilerlemesinin durdurulması' gibi disiplin cezaları aldığı ve müfettiş incelemesi raporu sonucunda hakkında 'orta hal kağıdı' düzenlediği belirtildi. Kararda ayrıca savcı Bozkurt hakkındaki 'yolsuzluk' ve 'rüşvet' iddialarına da yer verildi."

BİTTİ, ADALET BAKANLIĞI BAŞTA HEP BERABER GEÇMİŞ OLSUN 'ÇOK ŞÜKÜR' DİYELİM!

Bu adam ve eşi neden neden Kıbrıs'a, diyelim Atina'ya değil de illa ABD'ye attılar kendilerini dersiniz hem de bi yıl ücretsiz izinle!

Bayan Bozkurt orada Sağlık Bakanlığı için ne halt eder?

BUNU YAPACAK YÜREK, KURULUŞ VAR MI?

GETİRTİN BOZKURT'U DİKİN ADALETİN ÖNÜNE, EVET VAR MI?

Alican Uludağ'a o gazetede 16 yıl emek vermiş, şimdi 88 yaşında bi dedesi olarak diyorum ki aydınlatma yönünden harika bi haber yakalamışsın, kutlamam doğal... Acaba daha daha derinlere inerek kocaman bi kitap yapar mısın?

Teşekkürler Alican.

MUHTEREM EKMELEDDİN İHSANOĞLU BEYFENDİYE ARZUHALİMDİR...

Muhterem beyefendi,

CHP-MHP karması, zatıalinizi aziz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün koltuğuna oturtma gibi belayı muazzama hareketine tevessül ettiler.

Muhterem İhsanoğlu beyefendi,

Yapılan "propaganda" ile okuma yazmanız olduğu üzere o günden beri cerideleri ve dahi asrın icadı televizyon haberlerinden muttali olduğunuza göre bu karma karar Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye'sinde, lütfen kabul buyurun pek de hoş karşılanmamıştır, elbette farkındasınız.

Bu yakıştırma üzere CHP-MHP UMUM REİSLERİ ağır töhmetler altında kalmışlar, AKP yüzünden zaten huzursuz ülke daha bi karanlığa sürüklenmiştir.

Bu ahval ve şerait üzere demokrat laik Türkiye Cumhuriyeti'ne hürmetli bir zat olarak deregap bu çatıdan kendinizi ve dahi Kılıçdaroğlu ile Bahçeli talihsizleri kurtarınız efendim.

KAZAEN OLDUNUZ!

Bu satırların muharriri ve gönlü Atatürk sevgisi, hürmeti olan bir fani yurttaşın, geçen dönem olduğu gibi asla CUMHURREİSİM olmayacağınızı arz-ı beyan eylerim efendim.

AAAA HAYRET Bİ ŞEY, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI, İLK YURT GEZİSİNE ÇIKMIŞ ŞİMDİYE KADAR NASIL TAHAMMÜL ETTİ, HAYRET Bİ ŞEY!

(Tam başlığı yazıyordum ki bin yıllık dost Muzaffer İzgü'den telefon, eşi bizleri rüyasında görmüş. Karşılıklı sağlık durumlarımızı konuşup durduk saat 10.35 de... Ne mutluluk bi dost sesi, muhabbeti)

Soluğu Brüksel'de almış, Belediye ile ilgili çalışmalarda bulunmuş, hayırlara vesile olur inşallah...

HAZIR GİTMİŞKEN...

Almanya'ya da uğrasaydı bari...

ERDOĞAN ALKAN CAN, Bİ YIĞIN ESER BIRAKIP

BU DÜNYADAN AYRILDI, GÜZELİM YÜREĞİ DURUNCA!

Yıllar, yıllar önce Darende Kaymakamı Erdoğan Alkan, yolu Ankara'ya düşünce bizi mutlu etmeden edemezdi... Trafik kazasında çok ağır yaralandı yüzünün bi yanı ikiye ayrılmıştı. Göktanrı sevenlerine, ailesine; Pir Sultan Abdal'a Abdal Musa'ya, Aşık Veysel Şatıroğluna/ nice halk ozanı ve dahi yazanına bağışlamıştı. Elbette sevinmiştik, artık her zamanki gibi, kısa ayaklı masamıza, Urfa işi kısa ayaklıklılara çömüp, beyaz eşliğinde sazıma elleşip unutulmaz geceler devşirmiştik...

Fransızca'dan nice eserler çevirmişti, çoğu şiir...

Kaymakamlık dönemi bitti, artık tümden Ankaralı'ydı ama işsizlik başa bela!

İş durumunu anlattığım Bakan arkadaş, sözünde durdu ve o artık devlet memuruydu anadili gibi Fransızca bilen, ol nedenle görgü ve bilgisini arttırmak için Avrupa'ya gönderildi... Avrupa hikayeleri o sırada aynı yerde olan Mahmut Makal hemşerimde...

ŞU GÖNÜL BİRLİĞİNE BAKAR MISINIZ?

1975 yılında büyük kızım Elvan'ı baş göz ettik gazeteci Ali Baransel ile ve Baransel'in ablası kulakları çınlaya Birsen, Erdoğan Alkan'ın eşiydi! Buna hısımlık mı deniyordu ne?

TRT'deyken kameramanı alıp Aşık Veysel Ustanın köyü Şarkışla/Sivralan'a gitmiş ilk Veysel belgeselini çekmişti ve iyi etmişti.

Halktan yana edebiyat dünyamızın bi ışığıydı, halk ozanlarını çalarak/söyleyerek/yazarak yalansız dolansız sevendi.

2 çocuk annesi Elif Su, Fransa'da haber ajansında, bi çocuk sahibi Tozan genç şairler arasında ve üniversite hocası. Erdoğan torun aşkı da yaşamıştı.

Cenazesinde bulunamadım, bulunsaydım Pir Sultan Abdal'a, Aşık Veysel'e, Abdal Musa'ya, nicelerine, Baudelaire'e ve Bekri Mustafa'ya selam götür diyecektim.

Diyemedim!

Toroslar Beydağları Geyikbayırı köyü Antalya 26 Haziran 2014

Fikret Vesim Otyam

Tevellüt 1926

HOŞ GELDİNİZ

KOMUTANLARIM

Kaynak : Aydınlık Gazetesi