Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

Amerikan ipiyle Suriye kuyusuna

13.08.2011

DÜN , BAŞBAKANIN YANINDA YAŞ'TA

İDİ

BUGÜN ÇAĞDAŞ ZİNDANDA!

"ORDUYU HAŞAT EDİYORLAR"DAN

KASTIM BUYDU !..ŞU ACIYI DUYABİLİYOR MUSUNUZ ?

BAY GÜL,EŞİNİN ELİNİ SIKMAYAN

GENERALİN ATANMAMASI İÇİN DİRENDİ!

BAŞBAKAN DA AYAĞA KALKMAYAN

KORGENERAL İÇİN "YERİNİ BULDU"

DEMİŞTİ KORGENERALİN YERİ AYLADIR

MAHPUSDAMI !Oh göktanrım ne güzel,ne uyumlu ne can bakışlı fotoğraftı o..Hatun kişiler başı kapalı Müslüman Eminanım, başı açık müslüman Esma Esad, er kişiler TC Başbakanı Recep Tayyip, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad..

Birileri geldi,gitti bizim zarif Başbakana bişeyler oldu baktık ki Kasımpaşalı, kabadayı Recep Tayyip oluvermiş!

Bugün 10 Ağustos Çarşamba saat 07,30..Önümüzdeki Cumartesi günü Aydınlıkta yer alacak yazıma başlamıştım ki, dün akşam gelmesi gereken gazetelerimizi,sabah bırakıldığı yerden Ogün arkadaş bu saatte yetiştirdi ve hayırlara vesile oldu neden mi?Aydınlık tam da konumla donanmış, bakar mısınız bikez daha?

"İktidar,holding medyası ve Fethullahçı basın Suriye'ye karşı el ele verdi."

"Erdoğan'ın ' Suriye bizim iç meselemiz' demesi işaret oldu.Doğan basını ve Fethullahçı gazetelerde savaş çığırtkanlığı tırmanışa geçti"

Amerikan ipiyle Suriye kuyusuna .


Hayırlara vesile olur inşallah !İp bari sağlam çıka!..

ABD Dışişleri Bakanı Hilllary Clinton önce bizim çokgezeni (Sevimli Dışişleri Bakanımız) telefonla aramış, yetmemiş ardından Ankara'ya özel temsilci göndermiş iyi mi?

ABD ile Şam yönetimine yönelik sert tedbirler konusunda pazarlık yapılacakmış.. Hayırlara vesile olur inşallah! Ne ki bizim çokgezen Davutoğlu'nu Şam'a Hillary mi, Recep Tayyip mi gönderdi işin içinden çıkamadım, iyi mi ? (Önemli ara, eşim Filiz cankurtaran yarım bardak su ve sabah ilaçlarımı lütfetti yazıyla dokuz, rakamla 9 adet hap! Laf aramızda, iyi mi ? )

O GÜZELİM FOTOĞRAF N'OLDU EMİNANIM ?

Başbakan çok meşgul, bari Eminanıma sorayım dedim, bu işlere ne diyorsun a Eminanım ?

AL SANA BİR GAZETE MANŞETİNDEN YANITI:

AKP, SURİYE KONUSUNDA ABD'NİN TELKİNLERİYLE TUTARSIZ POLİTİKA İZLİYOR"

( Vesselam)

Nasıl olsa Suriye bizim iç meselemiz konuya ciddiyetle yaklaşan Başbakanım işi halleder ne mutlu AKP'liyim diyene bir vesselam daha!

TSK'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

Yeni komutanlar belli oldu ..Geçen istifacılara katılmayan Jandarma Genel Komutanı bazı atamalarla Genelkurmay Başkanı edildi çok şükür de dünyayı dolaşıp ülkemizi temsil eden ve aranan Tümamiral
Ertuğrul, Eylül ayında ülkeye gelince tutuklanacak, iyi mi? Meğer Balyoz'dan hakkında yakalama kararı olan Türk Deniz Görev Grubu Komutanı Tümamiral, dediğim gibi "haydi zindana" olacak, iyi mi ?

Bi savcı da 7 muvazzaf general ve amiral için yakalanma istemiş, iyi mi ? Şu kadar general şu kadar amiral için de tutuklama istenmiş! Artık işin içinden çıkabiliyorsam dokuz hapı yutamaz olayım! Diyorum ki kendi kendime ulan, TC Savcılarından iyi mi bileceksin, onurlu gururlu Türk Silahlı Kuvvetlerinde komutan
kalmayacakmış, bırakılmayacakmış zira hepsine Balyoz virüsü bulaşmış, temizleme görevi de sayın TC Savcılarımıza verilmiş,onlar da ellerinde liste yakalatıp yakalatıp yallah mahpusdamına, virüsten arınmaları
için!. Evet bana kalırsa haklılar geçin şey virüsünü, yine kendi kendime ulan demeye devam ediyorum ulan şu bizim ordu nasıl orduymuş, sen sekiz dokuz yıl şu iktidarı/devleti yıkmak için bin bir tuzak hazırla en önemli belgeleri yastığının, geminin borusu, belli ağaçların altına koy,camileri bombalamak için Hava Kuvvetlerine seslen yine de dokuz hap, şey dokuz yıl şu hükümeti devireme,darılmayın pes yani ! Savcılar da rütbe ve görev farkı gözetmeksin Silivrici, Hasdalcı eder yani haksızlar mı "diye düşünüyorum.."

EY MİLLET, HER RÜTBEDEN HER SINIFTAN GİYSİLİ VE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLERDEN NEREDEYSE 250 TÜRK SUBAYI MAHPUSDAMINDA!

Bir asker , bir Cumhuriyet evladı olarak bunu kabullenmek ne diyeyim desem suç olur.. Tabii ülkenin Suriye şeyiydi, milyonları ayağa kaldıran kulüplerin şikesiydi, İngiltere olaylarında yağmacılara dayak atan
Türk esnafıydı falan filan, 250 ve Silivri zindanında yüzlerce emeklisi,yurtsever, ilerici emperyalizm karşıtı saymakla bitmez Türk aydını.. Dört yıla yakın da yatırılan bir parti lideri İşçi Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, neredeyse yargısız/sorgusuz ve Parti arkadaşları,yazarlar/ gazeteciler/ bilim adamlar ve niceleri yatırılıyor, yatırılıyor.. Millet n'apsın, şikelere mi, Suriye'ye mi,Afrika açlığına mı yansın ne etsin? Eh onlar da
insan,onların da canı var, dile kolay tam dört yıl, dört yıl bu, dört yıl bu dile/dillere kolay, onlara da bıkkınlık geldi, başarıyla getirildi! İyi ki şu kapı bekleyenler var, Şahin yürekliler.

YENİ GENELKURMAY BAŞKANIMDAN BİR RİCAM VAR EĞER SAKINCALI GÖRMEZSE..
Sayın Başkanım,yazdım bir asker ve Cumhuriyet evladı ,1956/ 57 arası 85 yaşında geri hizmette bile olmayan bir yedeksubay Teğmenim, ekmeğimi yazı yazmakla ve resim yapmakla kazanıyorum. Uzun süredir hangi savcı hangi ordu mensuplarını, hangi yargıca havale etti, hangi yargıç onları Hasdalcı ya da Silivri 5. Orducu yaptı ? (Anlarsınız laf aramızda "sin" meselesi  artık izlemekten aciz düştüm! ) Ol nedenle Başkanlık,günlük gereksiz, bu konuda haftalık bir" basın bülteni" yayınlamayı düşünür mü? Bizlere büyük kolaylık olacak tam sayılar ve rütbeler için. Saygılarımla arz ederim..

TBMM YÜCE BAŞKANLIĞINA

Sayın Başkanım,siz çok deneyimli bir politikacınız,sonunda onurlu bir makama TBMM Başkanlığına oturtuldunuz/oturdunuz kutlarım. Bu satırların naçiz yazarı da gazetecilikte feleğin çemberinden geçmiş, çok uzun yıllar parlamento muhabirliği ve Parlamento Muhabirleri Derneği Başkanlığı görevlerini de yüklenmiş, şimdi kırk yıl uzakta kalan birisidir. Hep TBMM'nin selametini düşünüp dururum yine de..

Orada kavgalar olur yumruklu "sinkaf"lı, tekmeli, boğaza sarılmalı, kulak ısırmalı, kürsüye yürümeli silleli tokatlı falan filan. Başkanlar hemen celseye yani oturuma ara verir, aşağıdakileri de arkadaşları ayırır..

NAÇİZANE ÖNERİM ŞU

Orada her partiden saz çalan değerli milletvekilleri var, bir de biliyorsunuz CHP'nin İstanbul Milletvekili dünyaca ünlü türkücümüz Sebahat (Sabahat) Akkiraz var. İşte bu ara vermelerde, celse dışı yan yana gelseler Sabahat Akkiraz bir Malatya Arguvan ağzı ya da Sivas Çamşıkı türküleri avazlasa, sinirler yerlerine çekilse, barış gelse iyi olur "diye düşünüyorum "

Takdir sizlerindir,saygılarımla arz ederim efendim.

AAAA A!

Duymamış olun yine de,neyi mi neyi olacak yahu, kırka yakın yeni CHP'li,Silivri canibine gitmişler neden sonra beyanda bulunmuşlar:

"BURADA ADALET YOK !"

Günaydın desem resimsever başkan Kılıçdaroğlu'na ayıp olacak.. İki kişiyi görünce böyle demişler,ya tüm Silivri'yi görseler avazlara ta aydedeye gidecek, iyisi mi görmesinler bu kadarı yeter de artar bile!


Antalya,Toroslar Beydağları Geyikbayırı köyü

Kaynak : Aydınlık Gazetesi