Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

AÇIN ŞU ZİNDAN KAPILARINI ARTIK, AÇIN AÇIN!

05.04.2014

Hükümet de o, yani Recep Tayyip... Acıların acısı TBMM de o! Kimi zaman Çankaya da o! O, haşa yarım Allah’tı şimdi yüzde kırk dörtle bi haşa daha, Allah’ın kendisi oldu! Ey Amerika ey Amerika siz kınayı iyi bilirsiniz, çalın bakalım... Ne ki umutsuzluk yasak...Yasak!

SARIGÜL’ÜN KAZANMAMASINA ÇOK, AMA ÇOK SEVİNDİM EY MİLLET!SAYIN BAY RECEP, SAYIN BAYAN EMİNE TOPLUCA SELAMLAMA POZUNDA VEFAKÂR HİZMETKÂRINIZ NEDEN YOKTU? SİZE YAKIŞTIRAMADIM

Yerel seçimler az can kazalı geçti ki 9, Ak Parti en çok kazançlı parti olarak çıktı halkımız hırsızlığa, soyguna, rüşvete ayakkabı kutularında gâvur paralarına, Başbakan’ın oğlunun da rüşvete karışmasına, keyfi kaçmasın diye ifade vermeye bir hafta sonra gitmesine, yığınla kaset rezilliğinin rağmına, saygın oylarını iktidardaki partiye verdi, Cenabı Allah kabul buyursun! Kabul buyursun da geleceğin felaketiyle yüz yüze gelende oy atan elleriyle diz dövmenin hiç bi işe yaramadığını da görecek, yazın bi tarafa!

YORUMLAR GIRLA GİDİYOR VELHASILI KELAM YURT BUNLARLA ÇALKALANIYOR! PEKİ AMA PEKİ AMA, ŞU ZİNDANLARI DOLDURAN AYDINLARI/GENELKURMAYIN GÖZLERİ ÖNÜNDE ZİNDANLARI DOLDURAN ORDU, SEÇMELERİ N’OLACAK BİLEN VAR MI EY MİLLET? AMAÇ AKP’NİN AYAKTA KALMASIYDI, KALDIRILDI! PEKİ YA ONLAR, YA ONLAR?

Şimdi tüm okurlar şaşıyor, İstanbul’un CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sarıgül’ün seçimi kaybetmesine neden çok sevindiğimi merak ediyorlardır, elbette haklılar, neden sevinmeyeyim, zira bendeniz Ak Parti adayı Kadir Topbaş’ın çalışmalarını takdir edenlerdenim... Eğer Sarıgül kazansaydı bu çalışmalar devam etmeyecekti.

Bakın, İstanbul’un Kadir Abi’si, İstanbul’un aynı zamanda ağasıymış, memleketi Artvin ve İstanbul’un değişik ilçelerinde toplam 21 adet gayrımenkulü bulunuyormuş ve de bunun yaklaşık değeri 60 milyon imiş. Bu servete Topbaş’ın nakit birikimi dahil değilmiş...

GELELİM BAYAN ÖZLEYİŞ TOPBAŞ’A. O TOPBAŞ’DAN ZENGİN, 20 TRİLYONLUK GAYRİMENKULÜ VAR İMİŞ. NEREDEN Mİ YAPMIŞ BUNLARI, KANAVİÇE İŞLEMİŞ VESSELAM!

Yani, eğer Sarıgül kazansaydı onların İstanbul için cansiperane çalışmaları yarım kalacaktı!

KONUMUZ SEÇİM OLDUĞUNDAN YAZI DA SEÇİMLİ OLACAK ŞİMDİDEN HABER VERİYORUM!

Antalya’da diyaliz artığı sevgili Salı günümde bilgisayar başındayım sabahtan beri. Dün tekerli araçtan indirildim, aracım bagaja konuldu, yakındaki okulda oy vereceğimiz yerde ise ters işlem; otomobilden indirildim, kendi arabama bindirildim, ver elini o düz ayak sınıf, selamlaşmalar “gırla” bu can da selamını İşçi Partisi’ne gönderdi, beş dakikada bitti vatani görev, ver elini ev ve evde koca ekranda Ulusal Kanal...

Yazılı basında can dostum 34 yıldır yazdığım Aydınlık, bakın ilk ağızda aldığım bi haber:

‘Usulsüzlük, Sahte Oy...Tutanaklar Bini Geçti! SEÇİM HİLELERİNDE AKP DAMGASI’

Aaaaaa! Başbakan cami kapısında değil seçim sandığı kapısında demeç vermiş, demokrasi mi ne geliyor dersiniz?

‘PERİNÇEK: SİSTEM PARTİLERİNİN ÇÖZÜMÜ YOK’

“İP lideri Perinçek, ‘AKP isterse yüzde 90 oy alsın. Bu oylarla önümüzdeki dönem sıcak para krizini çözebilecek mi? Sistemin bütün partileri toptan çöküşe gidiyor. Çoban yıldızı parlayacak. Erdoğan-Gül- Gülen bunlar Türkiye’nin önünde yok’ dedi.”

A DIŞİŞLERİ BAKANI DAVUTOĞLU BİR BUÇUK YIL MAKAMIN DİNLENMİŞ, HİÇ Mİ KUŞKULU BİŞEY OLMADI, UTANIP İSTİFA VAR İKEN O KİRALIK DIŞİŞLERİ KONUTUNDAN HEMEN ÇIKSANA. FAHRÜNNİSA GÜL’ÜN BU ÜLKEYE ZARARI ESKİ PARAYLA 2 TRİLYON LİRA O KONUT YÜZÜNDEN, İNSAFLAR KURUSUN!

Bi dostumuz Antalya’da çıkan Bizim Anadolu gazetesini bıraktı yaş On , sayı 2813, ana başlık:

‘CHP’li Vekil Gürkut Acar Sert Konuştu: YAĞMALAMAK İÇİN GELİYORLAR’

Bi kaçakçılık haberi:

‘AKARYAKITTAKİ KAÇAKÇILIK 10 MİLYAR LİRAYA DAYANDI’

Siz bıçağa bakın bıçağa, bıçak kemiğe dayandığı zaman görülecek nereye oy verildiği!

HİÇBİ ŞEYE BAKMIYORUM İMAM HATİPLİ FUTBOLCU KASIMPAŞALI RECEP TAYYİP’E BAKTIĞIM KADAR!

Daha yüzde kırk beşi bilmez iken bile her şey onun iki dudağı arasındaydı, Ergenekon mu Balyoz mu ne onların savcısıydı onca işi arasında! Bi emirle onlarca Vali, onlarca Cim. Savcısı, en ağırı bi o kadar adalet adamı yallah istenmeyen illere! Ya Emniyet ya Emniyet, onlarsa tam Hallaç pamuğu! Hangisi idareden hangisi Fethullah’tan önemi yok, önemli olanı etin kemikten ayrılması, çil yavrusu dağıtımı! Onlar onlarca değil binlerce!

HÜKÜMET DE O, YANİ RECEP TAYYİP... ACILARIN ACISI TBMM DE O! KİMİ ZAMAN ÇANKAYA DA O! BU FAKİR ÜLKEYE DÜNYANIN EN ÇAĞDAŞ EN MODERN EN PAHALI UÇAĞINI DA GETİRTEN O, HANGARDA NİCELERİ VAR İKEN! SAVCI DA,YARGIÇ DA HATTA MÜBAŞİR DE O! CENABI HAK, DİYARBAKIR’DA KONUŞMASIN DİYE SESİNİ PERİŞAN ETMİŞ! İLLA DA KONUŞACAĞIM DİYEN DE O! ÖRNEKLER ŞEYTANIN KUYRUĞUNDAN METRELERCE UZAR GİDER BU UZAMANIN TA KENDİSİ DE...

Gerçeğe Hü diyelim şimdi “Yüzde kırk dörtle bi silahtır o”. Kimi Kürt kekolar, yani kardeşler, açılım mı maçılım mı ne, ülkeyi bölmede muhtaç eder duruma geldiler, AKP ile aşık oynamaya varlar, hele şu seçim mi meçim mi velvelesi bitsin, açılım için önergeler yağsın bi yerlere, bunun nerelere nasıl yağdığını göreceğiz milletçe, işte bu işte dayağı başta O yiyecek! Evet Kürt kardeşler önerileri ve açılım defterleri açıldığı zaman.

Para krizi mi ne, buna aklım ermez, erenler işte o zaman yüzde kırk dördün ne işe yaradığını değil yaramadığını görecek diyorlar, yaşayan görecek!

O, HAŞA YARIM ALLAHTI ŞİMDİ YÜZDE KIRK DÖRTLE Bİ HAŞA DAHA, ALLAHIN KENDİSİ OLDU! YAŞADIKÇA GÖRECEĞİZ HER İŞTE... GENEL SEÇİMDE DE AYNI SONUÇLAR MI, LAİK, ATÜRKÇÜ DEMOKRAT, KONU KOMŞUYLA TAM BARIŞIK DOĞUDA HARİTASI DEĞİŞMİŞ TÜRKİYE CUMHURİYETİ ELVEDA SANA! EY AMERİKA EY AMERİKA SİZ KINAYI İYİ BİLİRSİNİZ ÇALIN BAKALIM... NE Kİ UMUTSUZLUK YASAK... YASAK.


BUNU RÜYADA GÖRSENİZ İNANIR MIYDINIZ?

Sanırım seksen ikide falan Gazipaşa’daki evin önünde uzun boylu bir delikanlıyla sapsarı saçlı, mavi gözlü erkek kadar uzun boylu bir hatun, bizi arıyorlarmış, çayın ötekisindeki kerpiç plaj evinde kalıyorlarmış, çayda su azdı cipe atlayıp eşyalarını alıp döndük. En yakın komşumuz Allah olan bu koca dağ eteğinde denize yüz otuz metre mesafede ünlü mimar can dost rahmetli Behruz Çinici ve eşi Altuğ’un çizimini yaptıkları ve dört köylü ustayla yaşama geçirdiğimiz evde 27 Mayıs 1980’de ışıklar yanmış musluklardan sular akmıştı. Beş cins köpek, davet üzerine gelen yirmiye yakın kedi, ev erkânı...

Konuklarımız Adanalı Yüksel, Köln Televizyonu röportaj ve program yapımcısı, sarı saçlı mavi gözlü Alman kız Köln Tıp Fakültesi birinci sınıfında...

Yemekte allar ve aklar boğazdan inende birden kaynaştık, hiç unutmuyorum “Size cezaevinden bir mektup göndermiştim” dedi yarım yapı atölyeme çıkıp dosyadan yeşil mürekkeple yazılmış mektubu alıp geldim. “Bu mu Yüksel” dedim. Şaşkınlığını da unutamıyorum...

Evet bu anlattıklarım 44 yıl öncesine ait. Zamanla Yükselleri Gazipaşalı yaptık, bir kooperatiften alınan kat salt kendilerinin değil Köln’deki dostlarının da oldu... Sergi için Köln’e her gidişimizde onların evi artık bizimdi, yetmedi Yüksel’in yaşlı Volvo’suyla Paris’e gidiyorduk Abidin ağabeye yani Abidin Dino’ya şalgam suyu armağanlı!

Biz tümden Antalyalı olduk göçüp geldik Antalya’ya, ama çare tükenmez bize on dakika ötede denize bakan harika bir daireleri vardı kiralık... O sarı saçları aklaşmış Doktor Suzanne en soğuk havada bile denize girer tatilin tadını çıkarır, dağlara çıkar, yürüyüşlere katılır.

VE 2014 YILININ 15 MART’INDA ANTALYA’DA BİR MUHABBET SOFRASI KURULANDA...

Geberiyorduk gülmekten, hem nasıl gülme her kula nasip olsun deyip anlatıyorum bu kahkahalar Nahl Suresi 67. Ayet’ten değildi...

Almanya’ya da Avrupa’nın başka ülkelerine de sergi açmaya gittiğimizde, hatta dönüşlerde neler çektirildiğini anlatmayacağım, beş sayfa daha yazmam az gelir!

GAZİPAŞA’YA HAVAALANI!

Cümle alem sıvadık kolları, şu Gazipaşa Havaalanı için savaşlar verdiğimi de anlatmayacağım, Antalya durmadan engelliyordu, kısmetleri kesilmesin diye! Eski Belediye Başkanı Cem Burak müjdeleyip duruyordu uçak inecek diye... Kocaman bi uçak inmezse inanmam Cem diyordum.

Kocaman bi uçak indi, kocaman ne ki Gazipaşalı şehidimizi getiren askeri uçaktı!

KATILIYORDUK GÜLMEKTEN!

Artık yazayım nedenini. Yerli ve yabancı uçaklar inip kalkıyordu artık.

Hey gidi günler hey, hey gelişme hey selam sana!

Nasıl gülmeyelim, sevinmeyelim?

Gazipaşa-Köln / Köln-Gazipaşa uçuşları başladı!

Kaynak : Aydınlık Gazetesi