Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.


Anasayfaya dönmek için tıklayınız

Fikret Otyam'a sevdiklerinden mesajlar...


Tarih :  11.08.2015     Kimden :  İHSANTD

KELİMELERLE ANLATILAMAYACAK ÖRNEK BİR İNSANI, ABİMİZİ, KOMŞUMUZU, ARKADAŞIMIZI, HEMŞERİMİZİ, DÜNYA ÇAPINDA SANATÇIMIZI VE YAZARIMIZI KAYBETTİK. ACI ÇOK BÜYÜK. ANTALYA VE ANTALYA'DA YAŞAYANLAR SENİ UNUTMAYACAK. AYDINLATTIĞIN IŞIĞIN DAİMA OLACAK.

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  timur uyar

Anadolu'nun bağrından çıkan bir pınar, sevgi pınarı. Sanati ile yüzümüzü gönlümüzü güldürdü, yüceltti ışık verdi. Işıklar içinde yatsın, Allah rahmet eylesin.

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Muharrem Yazgan

Bedeni gibi yüreği büyük güzel insan seni anlatmak kelimelerle o kadar zor ki ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten... İlk defa Mahzuni baba ile Hacıbektaş-ı Veliyi Anma törenlerindeki özel ev kaydı ile tanımıştım seni o zamanlar çok ufaktım.. Hiç Bilmiyordum neyin ne olduğunu.. Hü dost diyordun 1965 yılında yaptığınız kaydı anlatıyordun.. Mihman canlarla sohbetteydiniz o kayıtta Kerbelayı anlatıyordunuz.. ve ne zaman vaktim olsa oturup dinliyorum ilk dinlediğim zaman ki gibi tüylerim diken diken oluyor peki ya sensiz nasıl olacak şimdi ? Şimdi o Telli Kur'an ile anlatılan mersiyeleri orda sevdiğin dostlarla bir kez daha yad ediyorsunuz.. Seni çok özleyeceğiz.. Çok sevdiğin güzel dostun Aşık Mahzuni'ye kavuştun yattığın yer nur ile dolsun ..

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Okyar Atilla

Tanima ve kisa olsada sohbet firsatini buldugum icin sanliyim. Ortak yanimiz 'Yemen' olmustu. Onun kitabi benim rehberimdi. Yeri doldurulamaz. İsiklar icinde olsun. Saygilarimla

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Sema Celtik

Buyuk usta fikret otyami kizi Elvanin ziraat bankasindan arkadasi olmam dolayisiyla 70li yillarda tanidim bu ulkenin en kiymetlisiydi mekani cennet olsun Elvancigim senin ve kardeslerin basta olmak uzere herkesin basi sagolsun telefonuna ulasamadim bana ulasirsan sevinirim

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Hasan Yanar

Anadolu daki Alevi-Bektasi koylerini karis karis dolasarak bizlere ilk agizdan anlatan buyuk usta... Kitaplarini soluksuz okudum ve tekrar tekrar okuyorum. Isiklar icinde huzur icinde yatasin.. Tesekkurler guzel yurek...Insan demeye ornek..

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Serhan Çiçek

Sevgili üstad, Özellikle Alevi-Bektaşi Kültürü'ne kattığın o güzel sanat eserleri için bir kez daha seni yâd etmek en güzel davranış olur herhalde.Mekanın cennet Olsun.Hak, Muhammed, Ali'nin sancağı altına gitmen dileğiyle..

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Nevzat Dağlı

Gazeteci, yazar, ressam, fotoğraf sanatçısı Fikret Otyam'a Tanrı'dan rahmet dilerim. Fikret Otyam'ın ardından Yazdığı Anadolu, çizdiği Anadolu, Ezilenle bir yerde buluştu onun yolu. Fikret Otyam insandı, insan için üretti, Eserleri çilekeş baba ve ana dolu. Halk Ozanı Karamanlı Nevzat

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  erdem erdoğan

büyük usta hak ka yürümüştür eserleriniz asırlarca yaşayacaktır mekanın cennet olsun

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Fatih eldenk

Bugün sevgili babamla konuşurken ( altı yaşındaki oğlumun en mutlu anları resim yaptığı anlar olduğu için) torununa hiç bilmeden kendi resim hocasından bahsetti. Onun ne kadar iyi bir insan, nekadar iyi bir öğretmen, ne kadar iyi bir ressam olduğunu anlattı. Torununun da onun gibi iyi bir insan, onun gibi iyi bir ressam olmasını diledi. İşte o adam Fikret OYTAM'dı. Babam 76 yaşında olmasına rağmen ve askeri ortaokulda asteğmen olarak öğretmeni olan o adamı unutmamıştı. Bunları duyunca telefonu ben aldım ve hocasının iki gün önce vefat ettiğini söyledim. Çok üzüldü rahmet diledi. Ne tesadüftürki banada böyle bir zamanda öğrenmek nasip oldu babamın böyle bir anısı olduğu. Bunca sene sonra böyle bir anı o değerli insanın vefatından bile haberi olmayan babam tarafından ilk defa dile getirildi. Çok duygulandım, ne iyi bir insanmışki babama malum olmuş demekki vefatı ve onu anmış bilmeden. Allah sevenlerine sanır versin. Böyle bir zamana denk gelince sevenleriyle paylaşmak istedim başımdan bir saat önce geçen bu olayı.