Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

NASIL RÜYA BU? BAŞBAKAN 4 AYDIR TBMM’YE İKİ KERE UĞRUYOR! BUNU SÜRDÜRÜNCE, TBMM BAŞKANI DA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME (KHK) BAŞKANI OLUVERİYOR!

25.11.2011

Hayırlara vesile olur inşallah, ne diyeyim başka? Yeni Antakyalı komşunun yaptığı, etrafı marul, domates, roka süslü çiğköfteyi akşam akşam “götürünce” gördüğün rüyalar da böyle olur vesselam dedim kendi kendime!
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in inanmışlarıyla bizlere bahşettiği Türkiye Cumhuriyeti, sekiz yıldır çok hesaplı, çok bilinçli bir uygulamayla gide gide O’nun laik çağdaş, ilerici, demokratik cumhuriyetinden çıkmasına neredeyse ramak kaldı! “Ilımlı İslam Cumhuriyeti” istenen cumhuriyettir!
VE KAHRAMAN TÜRK ORDUSU...
Bu onurlu ordunun, orduluktan çıkarılma istemleri, artık göz göre değil, gözleri dolduracak uygulamalarla parçalanmakta!
Tüm ordulardan akıl almaz gerekçelerle yüksek rütbeli komutanlar da ardı ardına tutuklanarak Hasdal Askeri Cezaevi’ne konuluyor, cezaevi dolunca başka cezaevlerine gönderiliyor! Bu ordu da bize cumhuriyeti veren binlerce şehidimizin ordusudur, öyle mi?
YA SİLİVRİ ‘5. ORDU’YA 
NE DEMELİ?
“Silivri Zindanı”, muvazzaf/emekli subay dolu, bunlar komşu Yunan ordusundan değil toz kondurulmasına hep isyan ettiğim onurlu Türk  Ordusu’dur. AKP iktidarında oluyor bunlar Neden? Neden? Neden?
Aylardır boşa yazmıyorum bu ordu, Silivri’de konuşlandırılmış “5. Ordu” diye!
Şimdilik bir Genelkurmay Başkanları eksik!    
Ordumuz, içten ve dıştan orduluktan çıkarılma istemlidir ve bu göz göre, sessiz sedasız değil, üstelik sesli sedalı!     
Birkaç gün öncesinin gazete başlığı:          
“TSK EN BÜYÜK ALTINCI ORDU” 
“General-Amiral    365
Subay         39.975
Astsubay        95.824
Uzman Jandarma     24.700
Yedek Subay        6.829
Erbaşlar        458.368
Sivil Memur/İşçi    53.424
Genel Toplam    720.000
Bedelli askerlikten yararlanma yaşı üzerindeki tartışmalar devam ederken, Genelkurmay Kasım 2011 itibarıyla TSK’nın personel sayısını açıkladı. Türk Ordusu 666 bin 576 askerle  dünyanın en büyük altıncı ordusu. TSK’da 365 General-Amiral bulunuyor.”
Tüm edilenlere karşı bu!  
Genelkurmay Başkanlığı milletin yüreğine buz gibi su serpti... Sağ olsunlar.
BU AÇIKLAMAYA 
MUHAKKAK EK YAPILMALI...
Kasım 2011 itibarıyla Ordu’da 365 General ve Amiral dışı kaç General ve Amiral tutukludur? Ya da tutuklular bu rakam içinde midir?  
Kasım 2011 itibarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nden kaç subay, kaç astsubay, kaç uzman jandarma, kaç uzman erbaş, kaç yedek subay, kaç erbaş/er askeri cezaevlerindedir, keza  her rütbeden, her sınıftan kaç subay, kaç emekli subay Silivri Cezaevi’nde yani çağdaş zindandadır örneğin?     
“ASKERLİK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR”
DİYEN BAŞBAKAN TAYYİP, O ASKERLİĞİ HİÇ YAPTIRMADAN 
“KELLE” BAŞINA 30.000  LİRAYA SATTI!                 
Hani kimi karikatürler vardır, altında “Yazısız” yazar, bu da öyle ama azıcık yazılısı olacak. Başbakan Tayyip bu satıştan hazineye “13.8 milyar” kazandırdı! Güle güle harcasınlar da “Büyük söz söyleme, büyük lokma yutma” atasözü acep bundan kelli ders olur mu?
Bu, tarihe geçecek bir sözden dönmedir hem de ibretlik!
BAŞBAKAN, KILIÇDAROĞLU’NU TOPA TUTTU!
Yatağa uzandım, sevimli, gepegenç hemşirelerden birisi, sağ kolumun iki yerinden damarı bulup iğneyi kibarca “kakalayacak” yaşamam için...
Televizyonda artık ULUSAL Kanal izlenebiliyor bir aydır Diyaliz Merkezi’nde, doktorumdan rica edince hemen bir çanak takıldı damın tepesine...
Ulusal’a geçmeden kanalları tarıyorum, baktım Başbakanımız canlı yayında partililerine sesleniyor bilgece, Dersim’den yana! 
Resim yapması 2012’de 60, fotoğraf çekmesi de 70 yıl olacak bir sanatçının can gözüyle “mimik”lerine, yüzüne gözüne bakıyorum!
Hep yanlış “çekimli” yani berbat vurgulamalı konuşmasını cankulağıyla dinliyorum “kulaklık”lardan...
1938 yılından belgeler veriyor, o yıllardan başlayıp İnönü’ye geliyor büyük bir cezbe içinde...
1938 yılında Ulu Önder Atatürk var ve Atatürk’ü sözüm ona açıklamıyor! Dehşet veren yüz “mimik”leri; ad vermeden öfke, kin kusma, hınç alma var 1938’de!
1938’de Ulu Önder yaşıyor!
Başbakan o konuşmasını izlemeli ve alnında toplanan gerilmelere bakmalı hatta bir ruhbilimciyle...
‘KARDEŞİ KARDEŞE VURDURMA, BİRBİRİNE DÜŞÜRME’
KONUŞMASI ÜLKENİN BAŞBAKAN’INDAN!
O Başbakan, bir İmam Hatip’lidir...
Tek güvencem yedi iklim dört köşede Alevi canlardır bu lokmayı yutmayan.
Gerçeğin demi devranına Hü..            
VAN’DA 75 GÖREV ŞEHİTLİ... YÜZLERCE GÖREV BEKLEMELİ... 2 FAKÜLTE MEZUNU ATAMA MAĞDURU “HAMALLI” VE DAHA NİCELİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN MU EY DEVLET, EY HÜKÜMET?
Saygılar sevgili öğretmenlerim, neyleyim?
Antalya, 24 Kasım 2011

Kaynak : Aydınlık Gazetesi