Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

MUHAMMET! MEHMET!

23.12.2011

Muhammet yanarak öldü Van ellerinde!

Ey bin molla alıcısı bakan Bozdağ, Muhammet çocuk deprem yerinde çadırda uyuyordu, bir daha uyanamadı, çıkan yangında kül olup gitti!

Ey bin molla alıcısı bakan Bozdağ duydun mu, Van’ın Seyrantepe Mahallesi Averek yolundaki hasarlı evin yanına kurulan çadırda soba yangını çıktı, yurttaşlar, çadırda yaşayan Aslı Doru ile çocukları Sabiha (5), Neslihan (4), Umut (4), Gülcan (3) ve 3 aylık Mehmet Doru’yu çıkararak itfaiyeye haber verdiler. Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan yanıklılardan 3 aylık Mehmet, tüm çabalara karşın kurtulamadı çadır yangınında kül olup gitti!

Ey bin molla alıcısı bakan Bozdağ yineliyorum, yani 3 aylık Mehmet bebecik de çadır yangınında yanıp gidenlerden! Ötekiler hastanede...

VE ÇADIRDA 5 ÇOCUK YANIP KÜL OLDU EY BAKAN BOZDAĞ HABERİN VAR MI?

Doğuya bin molla alınacakmış!

Ey bin molla alıcısı Bozdağ, Van ve yöresi dondurucu soğukla savaşıyor ey bin molla alıcısı bakan Bozdağ, İtfaiye Müdürü Osman Acar kömür sobası kurulmamasını, elektrikli ısıtıcıların da aralıklarla kullanılmasını haykırıyor...

“Beş çocuk yandı, olay yerine gelinceye kadar çadırlar kül oluyor” diyor!

“Bin molla alınacak!” Beş yüz yanmaz barakaya bedel!

Varsın bebeler ardı ardına yanıp kül olsun ey molla alıcısı bakan Bozdağ!

Yüce Allah taksiratınızı affeyleye!

YARADANA BİN ŞÜKÜR,
İLK DEPREMDE DİYELİM Kİ ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ YANAN BEBELERE ARAPÇA DUALAR EDECEK EY MİLLET, HABERİNİZ VARM’OLA?

Elbette dil dildir. Konuşan dil vardır, konuşmayan dil vardır. Yenen dil vardır yenmeyen dil vardır, aksilik bu ya ısırılan dil de vardır ey millet, dillerden diller beğen çağındayız iyi mi?

Diyeceğim şuydu, uzattım... Milli Eğitim Bakanlığı ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin yabancı dil dersinde bu yıl seçebileceği Arapça ders öğretim programı hazırlamış, konuya ilişkin bilgi veren Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Merdan Turan Türkiye’de okutulacak yabancı dillerin Bakanlar Kurulu kararı ile belirlendiğini söylemiş, Cenabı Allah kabul etsin... Ne muratları varsa versin, tuttukları dili, yaratana kurban olsunlar!..

Arapça harapça her neyse! Ya “İlköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıfları her sabah iki dilim haşlanmış dana, iki dilim inek, iki dilim manda dili yiyeceklerdir” buyruğu olaydı n’olacaktı? Hem Arapça “talim” hem Arapça “terbiye”miz velhasıl kelâm Türk milletine yeni ufuklar aça!

HADDİMİ AŞARAK BİR SORU EY BAKAN?

Ülkede kaç ilköğretim okulu var? Tamam, şimdi bir ricam var; bu okul adedini 5 sınıfla çarpar mısınız ya da çarptırır mısınız? Sormam gerçekten ayıp ama “cem’an yekûn” kaç “muallim/ muallime”ye “ihtiyaç”ınız olacak? İmam hatip mezunlarına ekmek kapısı açmak Allah nezdinde makbuldür, bu yol elhamdülillah hiçbir yere uğratmadan dosdoğru cennet-i alâ’ya götürür. Türkçe öğretmenine kadro bulunamadığına göre bunlar El- Ezher’den mi ithal edilecek “valla” çıkamadım içinden “vesselam!”

‘ZORLA NAMAZ KILDIRIYORLAR’

Bursa İl Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Muzaffer Taşdemir’in, sevgi evlerindeki çocuklara zorla namaz kıldırdığı iddia edilmiş!

(....), (....) kardeşlerin tepkisiyle ortaya çıkmış.

İki kardeş var ya iki kardeş üstelik Alevi imiş!

Adama gel de anlat bu yapılan densizliktir, tehlikeli kışkırtıcılıktır...

ŞU DENSİZLİĞE DE KIŞKIRTICILIĞA DA

BAKAR MISINIZ EY MİLLET!

Şu da bizim güzelim Antalya’mızdan!

“Antalya İl Genel Meclis Üyesi Bilal Turgut, Alevilerin kutsal saydıkları Kafi Baba Türbesi’ne el attı.

AKP’LİDEN EZAN İŞGÜZARLIĞI

AKP İl Genel Meclisi Üyesi Bilal Turgut, Antalya’nın Yuvalı Köyü’nde Anadolu erenlerinden olan Kafi Baba’nın türbesine, ezan okunması için hoparlör sistemi kurdu. Alevilerin tepkisi üzerine hoparlör sökülürken Turgut ‘Ezan sesini duymak istemiyorlar. Bunun vebali de onların olsun’ diye konuştu.”

Cumhuriyet Antalya muhabiri Faruk Keskin’in altı sütunluk bu çok önemli haberine göre AKP’li zat bununla yetinmemiş.

Dergahın içini de namaz kılınacak şekilde düzenlettirmiş iyi mi?

Alevilerin büyük tepkisi üzerine hoparlör kaymakamlıkça sökülüp kaldırılmış...

Alevi dedesi Sn. Hüseyin Eriş “Bu meclis üyesi beni arayarak bir de ‘Namaza karşı mısınız?’ diye soruyor. Namaz kılmak isteyen, yüz elli metre ileride bir cami var, oraya gider ibadetinin gereğini yerine getirir. Ancak bizim inanç ve kültürümüzde bu yok. İnsanların inançlarına saygı gösterilmeli” diyor.

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ GÜRKUT ACAR: ‘PROVAKASYON’

Acar da, olayı provokasyon olarak niteleyip “Son derecede tehlikeli ve üzüntü vericidir. Bunun bir daha tekrarlanmamasını umut ediyoruz” diyor.

PEKİ BEYEFENDİ NE DİYOR?

AKP’li Finike İl Genel Meclisi Üyesi Bilal Turgut da şöyle demiş ey millet:

“Burası içki içenlerin yatağı olmuştu, pislikten de geçilmiyordu. Boya, badanasını yaptırdım, içini de halıyla döşettim. Tüm ibadet yerleri bizimdir. Ne var bunda bu kadar büyütülecek anlamadım. Tepki gösterdiler, hoparlör sistemini kaldırdık. Ezan sesini duymak istemiyorlar. Bunun vebali de onların olsun.”

Bay Turgut “...bu kadar büyütecek ne var?” diyor, üstelik de anlayamamış!

Anlatması utanç vericidir, insanlık dışıdır Kahramanmaraş’ı duydun mu? Sivas’ı duydun mu?

Duymana karşın bunu yaptıysan “vebali de senin olsun”.

ON BİNİ YEDİYE VURDUM, YETMİŞ BİN ETTİ EY MİLLET!

Silivri yerleşkesinde(!) on bin kişi mi vardı ey millet? Öyleydi aylar önce, artık sayan mayan da yok, yani eski deyimle “ahvâl-i âdiye”den oldu!

Mayanlar bir yana sayanlar kapı önünde çadırda, geleni gideni eksik olmuyor, haftada üç kez yattığım yerde sayayım dedim başa çıkamadım, sayıcılar gece gündüz demiyorlar hep oradalar; yemek dahil, nöbet de dahil kadınlı erkekli.

YETMİŞ BİN NE Mİ 
EY MİLLET!

Bu, Silivri çağdaş zindanında kalanların dışarıdaki ailelerin tahmini toplamı beş aşağı on yukarı. Şu laik, demokratik(!) hukuk devleti Türkiye’de olan duruma bakın ey millet ey millet, dört yıldır sürüp gelen davalar daha bitmedi daha bitmedi, bu gidişle bitmeyecek bu gidişle bitmeyecek/BİTMEYECEK DEĞİL BİTİRİLMEYECEK!

Fransa Ermeni tasarısı mı ey millet ey millet... Bu konuda yıllardır dışta ve içte bilimsel çalışmalar yapan gepegenç bir bilim adamı Mehmet Perinçek şu sıralar neden o zindandaydı?

Sanki ortada koyu, sözü geçer bir Ermeni mi var ya da Ermeni örgütü? “Bu delikanlı konuya artık fazla çomak sokmasın” buyurdular, genç bilim adamı da Silivri zindanı sakini ediliverdi. Ey millet ey millet buna siz de inanmıyorsunuz ey millet ey millet. Ama neden neden? Daha ses yok! Gaipten bir ses “Bilen var ama can derdinde” diyor neyleyelim ey canlar, ey canlar?

KILIÇDAROĞLU ORADA...

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu geçenlerde oraya gitti, seçilip de dışarı salıverilmeyen iki CHP’li milletvekilini ziyaret ettiydi iki saat mi ne kalıp... İsyan ettiydim haber sonunda, niye mi? Niye olacak ey millet ey millet, yıllardır orada olan İşçi Partisi Genel Başkanı Sn. Dr. Doğu Perinçek’i çağdaş zindan idaresi elli gardiyanla iyi bi saklamış meğer, Kılıçdaroğlu da bu yüzden görüşememiş iyi mi ey millet ey millet!

CHP GENEL BAŞKANI BAHÇEDEN SESLENMİŞTİ:

“21. yüzyılın Türkiye’sinde bir toplama kampının bahçesindeyiz. Bu toplama kampında birden fazla üniversite kuracak, birden fazla üniversitede ders verecek kapasitede insanlar var. Burada gazeteciler var, bilim insanları var, yazarlar var, kitap yazarları var. Bunların tek bir ortak paydası var. İktidara muhalif olmak. İktidara muhalif olmanın bedeli 21. yüzyılın Türkiye’sinde Silivri’de toplama kampında olmaktır. Bu bir demokrasi ayıbıdır.”

Gerçeğin dem-i devranına Hü...

Demokrasi ayıbı iktidarın da, iktidarda kimin kafasında elinde? Bunca insanın... Bunca insanın sivilinin, her rütbeden askerinin mahpus damında olması, binleri geçen ailelerinin maddi manevi acıları, kimin? Kimin?

Göktanrım şifalar eyleye...

ÇANKAYALI BAY GÜL’ÜN GAZİ MUSTAFA 
KEMAL ATATÜRK’E 
SAYGI VE SEVGİSİ!

Atatürkçülüğü, ‘cehaleti gizlemek için icat edilen bir maske’ olarak tanımlayan Zaman gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne’yi, Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğine atadı! İskender Pala’yı da!

Atatürk düşmanları marş marş !

Antalya, 22 Aralık 2011 

Kaynak : Aydınlık Gazetesi