Fikret Otyam'ın Köşe Yazıları

GÜLENCİLER ALEVİLERİ PARÇALAMA HAİNLİĞİ İÇİNDE!

16.12.2011

Akıl almaz bir haber, şuna bakar mısınız:

“DİYANET’TE MELE DÖNEMİ/1000  KİŞİLİK DİN ADAMI KADROSU AÇILDI/BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ, DOĞU VE GÜNEYDOĞU İLLERİNDE  VATANDAŞLARIN DİN KONUSUNDAGÖRÜŞLERİNE BAŞVURDUĞU MELELERİN, YAYGIN DEYİŞLE MOLLALARIN DİYANET KADROSUNA ALINACAĞINI SÖYLEDİ”

Hürriyet Gazetesi’nin bu baş haberini dehşet içinde okudum. Diyanet kadrosuna yazıyla bin, rakamla 1000 molla!

Işık saçan öğretmenler boş kadro bekleyedursun ey Bozdağ!

EY BOZDAĞ, EY BOZDAĞ!

Doğuda Van ve yöresinde binlerce depremzede vatandaş zalim soğukla savaştayken bin değil beş bin mollan olsa neye yarar söyler misin bay Bozdağ?

Depremin üzerinden haftalar geçti, içten dıştan binlerce molla değil çeşitli yardım yağdı, buna karşın depremzedeler yine yokluk içinde perişan, acımasız koşullarla cenk ederken çadır başına beş molla koysan neye yarayacak söyler misin bay Bozdağ?

Neye yarayacağını söyleyeyim, çadırda yaşam savaşı verirken çıkan yangında onlar dayanacak, Allah’tan reva mı bu? İşe yaraması da bu!

Mollalar din babında eğitim almadığı halde din bilgisi olan, toplum tarafından saygı gören kişilermiş! Mollalar ilim irfan değil din bilgisi saçacaklar, Diyanet’e bağlanıp maaş alacaklarmış, yani eğitimli diyanetin bi türlü beceremediğini eğitimsiz mollalar mı yapacak bay Bozdağ?

MOLLALAR Kİ ADEDİ 1000,  İLK SEÇİMDE MİNNET DUYDUKLARI AKP İKTİDARININ NEDEN HİZMETİNDE OLMASIN VEFA BORÇLARINI ÖDEMEK İÇİN?

Olurlar olurlar, evet neden olmasınlar ki?

DİN HER YERE SOKULUYOR!

Bu ulus yüzlerce yıldır Katolik ya da Protestan’dı da AKP iktidara gelince bu topluma İslamiyet’i seçmeleri için akıl almaz bir savaş veriyor! En son 1000 molla kapatarak işi hızlandırıyor iyi mi ey millet?

Eski müftü CHP’li Sn. İhsan Özkes molla alımı için “İslam tarihinin en büyük yanlışlarından olur” diye uyarıyor. Türkiye Caferileri manevi lideri Sn. Selahattin Özgündüz “Ya hep ya hiç, Iğdır’dan daha fazla din adamımız batıda. Asimilasyon kaygımız giderilmedi” diyor.

AKP İKTİDARINDA TARİKAT SAVAŞLARI!

Çağdaş mollalarımızdan, eliyüzü sakalı düzgün, kılık kıyafeti, hele başlığı görülmemiş derecede zevkli, jet ski sporcusu ve dahi televizyon söyleşicisi Cübbeli Ahmet hoca bi baktık karakolluk sonra da mahpushanelik oldu, “dedikodulara, iddialara” göre Fethullahçılarca “oldurulmuş!”

Bu çok önemli mahpusluk, dinle minle ilgili değil, Ahmet Hoca Karagümrük Çetesi’ne yönelik operasyon kapsamında izlenmeye takılmış!.

Arkasında çarşaflı eşi, jet ski kullanışının hayranı olduğum bu din adamı(!) için hakkında inanılmaz iddialar ortaya atılıverdi! Hocam “talebe” dediği hayat kadınlarıyla “zekat” şifreli 200 dolar karşılığı birlikte olmuş ve ilişkisini gizli kameraya çeken korumasını da Karagümrük Çetesi üyelerine tehdit ettirmiş!.. Ya hu, şu doların girmediği yer yok!

Titiz adam vesselam, korumaları ve şoförleri, hocamın halvet olacağı hayat hatunlarını önce görüp sonra fotoğraflarını çekip “mesaj” atarlarmış... Beğendiği kadınlarla birlik olmak için korumalarının evlerini kullanırmış ki akıllı olduğuna büyük bir delil. Bir delil daha, hocam korumalarına hayat kadınlarının güzel olup olmadığını sorup “Karışık iş olmasın. Düzgün iş olsun” dediği de kayda alınmış!..

Hocam karakoldan çıkarken haklı olarak hepsini yalanlamış! Mahkemeye çıkmadan, önce vatan, şey “Önce namaz” demiş namazını da oracıkta eda edivermiş vesselam!

KARŞI İDDİİA!

Tüm bunlar “Fethullah Hocacılar” tarafından düzülmüş ki akla yatkın!

BU, YOL DÜŞKÜNLÜĞÜDÜR...
BU, ALİSİNİ VELİSİNİ 
YEZİTÇE İNKÂRDAN GELMEDİR. SATILMAKTIR! KISACASI DÖNEKLİKTİR!

Şu düşmanlığa, bozgunculuğa bakar mısınız ey millet!

AKP ile Gülen cemaatinin politikalarına karşı çıkan Alevi canları parçalamak amacıyla iğrenç bir çalışma başlatıldı ey millet, bir bu eksikti!

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Turgut Öker, cemaatin kendisine yakın Alevi dernekleri kurdurarak Alevileri Sünni İslam içinde eritme hesabı yaptığını söyledi. Cemaat ve iktidarın kendilerine yakın bir Alevilik yaratmak istediğini belirterek çeşitli adlarla dernekler kurduğunu, cemaatin Alevilere yönelik açılımının yaklaşık 10-15 yıldır sürdüğünü anlatan Öker, “Şu anda Aleviler çok tehlikeli bir süreçten geçiyorlar. Tarih boyunca Alevileri katlediyorlardı, şimdi Aleviliği katlediyorlar. Cemaat ve iktidar kendilerine hedef gördükleri insanları bir şekilde yok etmek istiyorlar” dedi. (Cumhuriyet/Ali Acar)

‘HÜSRANA UĞRAYACAKLAR!’

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Sn. Ercan Geçmez de “Tarihte bunun çok örnekleri olmuştur, ama hepsi hüsrana uğramıştır. Bunlar da hüsrana uğrayacaklar” diyor örnekler veriyor.

ŞU DÖNEKLİĞE, ŞU OYUNA, ŞU KALLEŞLİĞE BAKIN EY CANLAR?

Cemaat, Anadolu’nun birçok ilinde Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonları kurmuş, kuruyormuş. Bunlar ne mi yapıyormuş ey millet? Bu dönekler, bu yol düşkünleri cemaat propagandaları!

Yirmi birinci asrın utancı!
Antalya, 15 Aralık 2011

Kaynak : Aydınlık Gazetesi