Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.


Anasayfaya dönmek için tıklayınız

Fikret Otyam'a sevdiklerinden mesajlar...


Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Hasan Yanar

Anadolu daki Alevi-Bektasi koylerini karis karis dolasarak bizlere ilk agizdan anlatan buyuk usta... Kitaplarini soluksuz okudum ve tekrar tekrar okuyorum. Isiklar icinde huzur icinde yatasin.. Tesekkurler guzel yurek...Insan demeye ornek..

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Serhan Çiçek

Sevgili üstad, Özellikle Alevi-Bektaşi Kültürü'ne kattığın o güzel sanat eserleri için bir kez daha seni yâd etmek en güzel davranış olur herhalde.Mekanın cennet Olsun.Hak, Muhammed, Ali'nin sancağı altına gitmen dileğiyle..

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Nevzat Dağlı

Gazeteci, yazar, ressam, fotoğraf sanatçısı Fikret Otyam'a Tanrı'dan rahmet dilerim. Fikret Otyam'ın ardından Yazdığı Anadolu, çizdiği Anadolu, Ezilenle bir yerde buluştu onun yolu. Fikret Otyam insandı, insan için üretti, Eserleri çilekeş baba ve ana dolu. Halk Ozanı Karamanlı Nevzat

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  erdem erdoğan

büyük usta hak ka yürümüştür eserleriniz asırlarca yaşayacaktır mekanın cennet olsun

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Fatih eldenk

Bugün sevgili babamla konuşurken ( altı yaşındaki oğlumun en mutlu anları resim yaptığı anlar olduğu için) torununa hiç bilmeden kendi resim hocasından bahsetti. Onun ne kadar iyi bir insan, nekadar iyi bir öğretmen, ne kadar iyi bir ressam olduğunu anlattı. Torununun da onun gibi iyi bir insan, onun gibi iyi bir ressam olmasını diledi. İşte o adam Fikret OYTAM'dı. Babam 76 yaşında olmasına rağmen ve askeri ortaokulda asteğmen olarak öğretmeni olan o adamı unutmamıştı. Bunları duyunca telefonu ben aldım ve hocasının iki gün önce vefat ettiğini söyledim. Çok üzüldü rahmet diledi. Ne tesadüftürki banada böyle bir zamanda öğrenmek nasip oldu babamın böyle bir anısı olduğu. Bunca sene sonra böyle bir anı o değerli insanın vefatından bile haberi olmayan babam tarafından ilk defa dile getirildi. Çok duygulandım, ne iyi bir insanmışki babama malum olmuş demekki vefatı ve onu anmış bilmeden. Allah sevenlerine sanır versin. Böyle bir zamana denk gelince sevenleriyle paylaşmak istedim başımdan bir saat önce geçen bu olayı.

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Zeliha Doğan Yeşil

Büyük ustayı Güneydoğu röportajlarından beri tanırım. Her gün akşam babamın getirdiği gazeteden yazıyı bir solukta okur sonra keser dosyalardık. Anlatımı ayrı güzel, fotoğrafları ayrı güzeldi. Sonra resimlerine takıldım, hem de nasıl takılma... Ankara'ya gelişlerini iple çekerdim. Koşarcasına giderdim. Uzun kalırdım sergilerde, etrafı tenhalaşınca sohbet ederdik. Keçileri, kadınları, kedileri anlatırdı. Anadolu sevdasını anlatırdı. Engin bir bilge ve bir ustaydı. Güle güle usta. Yolculamaya geleceğim.

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  şahin

Cumhuriyetimizin sanat çınarları birer birer göçüp gidiyor. Ülkem kör karanlıklarda çırpınıyor. Yürekleri gövdelerinden büyük bu güzel insanlarımızın sayısı gittikçe azalıyor. Işıklar içinde uyuyun , Yaşar Kemal yolun gözler Anadolu dağlarında biriniz sümbül biriniz çiğdem olursunuz.

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  İlyas baykan

Hemşerin Olmaktan Hep Gurur Duydum Aksaray'ın yetiştirdiği nadide insanlardan biriydın Aksaray'dan bir yıldız kaydı Mekanı Cennet Ruhu şad olsun

Tarih :  10.08.2015     Kimden :  Halil GÖREN

Gaziantep'in Nizip ilçesine bağlı bir Barak Türkmeniyim. Fikret Otyam'ın vefatı bizi çok üzdü. Hepimizin başı sağolsun.

Tarih :  09.08.2015     Kimden :  Kayhan kizilay

gittigin her yerde seni asil ruhunu takip etmekten yorulmayacagim KAYHAN:(((((